• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 982-4491-5
  • خبرنگار : 15283
  • منبع خبر : ----

شهردار مشهد تاکید کرد:

توجه به ظرفیت‌بخشی مبتنی بر آمار در حوزه زائر و مسافر

شهردار مشهد گفت: برای دستیابی به طرح جامع آماری در مورد زائر و مسافر باید از ظرفیت مرکز آمار ایران بهره برد؛ سفارش کار داد و تفاهمنامه چند ساله منعقد کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلایی با بیان این مطلب در اولین جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی که در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: باید ظرفیت‌بخشی در حوزه زائر و مسافر مبتنی بر آمار شکل گیرد. این موضوع نیازمند عزم جدی دستگاه‌های دست اندرکار است. تنها ممکن است به تناسب دوره‌ها و نیازهای مختلف دستگاه‌ها و مدل‌های آماری با تفاوت‌هایی همراه گردد.

وی با اشاره به اتخاذ تصمیمات متفاوت در گارگروه‌های مختلف به دلیل لحاظ نکردن مبانی علمی کار بیان کرد: باید برای رسیدن به وحدت رویه و جلوگیری از پراکنده کاری در زمینه دستیابی به آمار مرتبط با زائر و مسافر، دستگاه‌های مختلف مشخص کنند به چه اطلاعاتی نیاز دارند و این اطلاعات به صورت ادواری استخراج گردد.

شهردار مشهد در این زمینه خاطرنشان کرد: پس برای دستیابی به طرح جامع آماری در مورد زائر و مسافر باید از ظرفیت مرکز آمار ایران استفاده کرد. سفارش کار داد و تفاهمنامه چند ساله منعقد کرد.

کلایی در خصوص طرح جامع گردشگری نیز گفت: این طرح بر روی مبانی ارائه شد و دچار مشکلاتی نیز بود. اما اگر مجری طرح جامع گردشگری بخواهد این طرح درست از کار درآید، باید از هم اکنون برای آن اقدام کند.

وی اظهار کرد: ضرورت دارد برای بنچ مارک‌ها و مطالعات تطبیقی کار شروع شود و تنها جایی که به مدل‌سازی نیاز است، ادامه کار منوط به استفاده از آمار رسمی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: