• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-11290-5
  • خبرنگار : 15284
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیشابور:

نیشابور، پیشتاز در جلب مشارکت‌های مردمی

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیشابور گفت: با تلاش‌هایی که انجام شده نیشابور، شهرستان پیشتاز در جلب مشارکت‌های مردمی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی صدر در نشست با خبرنگاران که در محل اداره بهزیستی نیشابور برگزار شد، عنوان کرد: در سال ۹۷ چهار جشنواره غذایی برگزار شد که در مجموع 27 میلیون و 500 هزار تومان از این جشنواره‌ها جمع‌آوری شد؛ همچنین این خدمات چند روزه‌ای که توسط اداره بهزیستی انجام گردید، باعث جذب بسیاری از خیرین نیشابور شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۱۲ ایستگاه زکات و فطریه در شهر و روستاها قرار دادیم. با توجه به 2 ایستگاهی که برای جمع‌آوری مشارکت‌های مردمی راه‌اندازی کردیم،۱۰میلیون تومان کمک‌های نقدی و ۷ میلیون تومان غیر نقدی جمع‌آوری شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیشابور افزود: 2 پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مناسبت ایام نوروز راه‌اندازی کردیم که 20 میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی از آن‌ها جمع‌آوری شد. در شب عید ۲۰۰۰ سبد غذایی به ارزش ۱۰۰ هزار تومان بین مددجویان توزیع گردید.

وی اظهار کرد: سیل حادثه‌ای بود که خسارات زیادی را به بار آورد، اداره بهزیستی با این که اسمی از آن در رسانه‌ها وجود نداشت جزء اولین اداراتی بود که دست به جمع‌آوری کمک‌های مردمی زد. حدود ۱۵۰میلیون تومان مشارکت‌های مردمی برای رفاه حال سیل زدگان جمع‌آوری شد که در قالب وسایل ضروری به خوزستان فرستاده شد.

صدر گفت: هدف جدید اداره بهزیستی تهیه ۱۵۰۰بسته غذایی برای ماه مبارک رمضان است. حدود ۵۰۰ بسته غذایی توسط خیرین برای تعهدی که به اداره داشتند نیز دریافت خواهیم کرد. چندین خیر خواستار برگزاری ضیافت افطار برای مددجویان در شب‌های مختلف هستند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیشابور ادامه داد: باید خیران را به سمت تهیه بسته‌های غذایی خشک سوق داد تا به جای برگزاری افطاری‌های متعدد کمک‌های خود را در قالب بسته‌های غذایی به مددجویان ارائه دهند.

وی بیان کرد: در سال ۹۷ در مجموع یک میلیارد و 700 میلیون تومان کمک‌های نقدی خیران به اداره بهزیستی در داخل و خارج کشور و همچنین یک میلیارد و 600 میلیون تومان مجموع کمک‌های غیر نقدی بود. همچین یک میلیارد و 492 میلیون تومان هزینه خدمات رایگان اداره بهزیستی به مددجویان خود بوده است.

صدر گفت: طرح شکرانه سلامت طرحی است که در آن کارمندان ادارات مختلف می‌توانند پنج رقم آخر فیش حقوقی خود را به صندوق بهزیستی واریز کنند تا برای رفاه حال مددجویان استفاده شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیشابور  عنوان کرد: حدود ۹ هزار نفر معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و در مجموع ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر تحت پوشش اداره بهزیستی قرار دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: