• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 982-8285-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

رزم‎حسینی:

خراسان می‎تواند بخشی از لجستیک کشور باشد

استاندار خراسان رضوی گفت:  ظرفیت قابل توجهی در استان وجود دارد، 70 درصد صادرات به افغانستان و کشورهای CIS است و 830 کیلومتر مرز با این کشورها داریم و با توجه به محدودیت‌هایی که در بحث تحریم به وجود می‌آید، خراسان می‌تواند بخشی از لجستیک کشور باشد.
 
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، علیرضا رزم‎حسینی امروز در کارگروه توسعه صادرات استان در دفتر استاندار، اظهار کرد: ظرفیت قابل توجهی در استان وجود دارد، 70 درصد صادرات به افغانستان و کشورهای CIS است و 830 کیلومتر مرز داریم، با توجه به محدودیت‌هایی که در بحث تحریم به وجود می‌آید، خراسان می‌تواند بخشی از لجستیک کشور باشد.
 
وی افزود: ما برنامه‌ای داریم که در آن تلاش می‌شود تا از ظرفیتی که در افغانستان و سایر کشورها وجود دارد، برای تامین مواد اولیه صادرات استفاده کرده و مکانیزمی تعریف کنیم تا صادرکننده بتواند از ارز خود استفاده کند، یا خود وارد کرده و یا در اختیار واردکننده قرار دهد تا بتوانیم مواد اولیه کشور را تامین کنیم.
 
رزم‎حسینی بیان کرد: امسال حجم صادرات ما افزایش خواهد یافت. تمام صادرکنندگان استان باید تشکل منسجمی داشته و آمادگی واردات از محل صادرات خود را داشته باشند و اگر ارز آن‌ها آزاد است، استفاده کرده تا محصولات مورد نیاز کارخانجات را تامین کنند.
 
استاندار خراسان رضوی گفت: سیاست ما در استان این است که دنبال تسهیل‌گری در حوزه تولید، صادرات، سرمایه‌گذاری و کارآفرینی هستیم و تلاش خود را در سطح ملی انجام می‌دهیم. دولت بر اساس سیاست خود قصد دارد که این موارد را بیشتر تسهیل کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: