• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-9984-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

سال گذشته صورت گرفت؛

صادرات 37 میلیون دلاری واحدهای صنعتی کوچک

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: سال گذشته 5 تا 6 شرکت  مدیریتی صادرات در استان شکل گرفته و واحدهای صنعتی کوچک توانستند برای استان از نام خود 37 میلیون دلار صادرات داشته باشند.
 
 به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، مسعود مهدی‌زاده مقدم امروز در کارگروه توسعه صادرات استان در دفتر استاندار، اظهار کرد: یکی از مباحث شرکت‌های مدیریتی صادرات است که سال گذشته 5 تا 6 شرکت در استان شکل گرفته و واحدهای صنعتی کوچک توانستند برای استان از نام خود 37 میلیون دلار صادرات داشته باشند.
 
وی افزود: اگر حمایت بیشتری از این شرکت‌های صورت گیرد و سازمان توسعه تجارت نقش موثرتری به آن‌ها دهد، به نحو مطلوب‎تری عمل می‌کنیم.
 
مهدی‌زاده مقدم ادامه داد: ما در کشورهای هدف صادراتی مانند افغانستان ورود خوبی داریم اما اگر مراکز از سرمایه‌گذاری‌های کارآفرینانی که مراودات تجاری دارند، حمایت کنند، اتفاقات بهتری رخ می‌دهد.
 
در بخش دیگری از جلسه حمید بابازاده، رئیس اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی خراسان رضوی، اظهار کرد: برای رونق اقتصادی باید در حوزه صدور خدمات فنی مهندسی اتفاقات خوبی در استان رخ دهد تا ما در سبد درآمدهای ارزی استان سهم به سزایی داشته باشیم.
 
وی اضافه کرد: فضا و شرایط آماده است و تلاش کردیم تا راهکاری بدهیم که این برنامه، تشکیل کمیته راهبردی برای صدور خدمات فنی مهندسی در استان است که الزاماتی را به دنبال دارد. باید شرایطی را دنبال کنیم که بتواند انسجام و هم‌افزایی بین دستگاه‌های دولتی و خصوصی به وجود آید.
 
بابازاده گفت: بانک‌ها نیز باید همراه با ما باشند تا این اتفاق بیفتد، هر سازمانی نباید برای خود ساز جدایی بزند که این موضوع ما را فرسوده کرده است. این کمیته متشکل از دستگاه‌های صاحبنظر است و باید دستگاه‌هایی که در کار ما نقش دارند، در این کمیته باشند تا بتوانند در مشکل صدور راهگشا باشند.
 
رئیس اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی خراسان رضوی بیان کرد: دولت مصوبه‌ای برای بخش ضمانت‌نامه‌ها و بحث مالی و بانکی تعیین کرده، اما به بانک‌ها که مراجعه می‌کنیم یا بی‌اطلاع هستند یا خود را به بی‌اطلاعی می‌زنند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: