• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-18514-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد:

تا هفته آینده کمبود داروی والزارتان رفع خواهد شد

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد گفت: به دلیل نامناسب بودن کیفیت مواد اولیه دارو والزارتان در سراسر دنیا این دارو جمع آوری شد. با اقدامات صورت گرفته تا یک هفته آینده، کمبود این دارو برطرف خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان،‌ شاپور بدیعی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن «هفته بسیج ملی کنترل فشارخون» برگزار شد، اظهار کرد: در واحد درمان ۳۰ کلینیک آموزش به بیمار برای کنترل بیماری فشارخون بالا مستقر شده، گفتنی است دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد دارای رتبه نخست آموزش به بیمار در کشور است. تلاش بر این است با گرفتن فشار خون مردم اطلاعات لازم را به کسانی که مبتلا به این بیماری هستند را ارائه دهیم.

بدیعی تشریح کرد: تلاش داریم با کمپین فشارخون بیماران جدیدی را که مبتلا به فشارخون بالا هستند، کشف کنیم تا زودتر در روند درمان قرار بگیرند و کمتر دچار تبعات ناشی از آن شوند. درواقع تلاش بر این است این مطالبه را در مردم ایجاد کنیم تا به دنبال فشارخون خود باشند. 

وی در رابطه با داروهای فشار خون بالا افزود: با تمهیداتی که دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام داده است داروهای مورد نیاز در دسترس بیماران قرار دارد تنها برای داروی والزارتان مشکلی وجود دارد، درواقع به‌دلیل مشکلاتی که در کیفیت مواد اولیه این دارو وجود داشت، وزارت بهداشت، درمان تولیدات آن را متوقف کرد. 

بدیعی ادامه داد: درواقع به دلیل نامناسب بودن کیفیت مواد اولیه این دارو در سراسر دنیا این دارو جمع آوری شد. با اقدامات صورت گرفته تا یک هفته آینده، کمبود این دارو برطرف خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: