• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-11590-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

فرماندار کاشمر:

در جنگ اقتصادی نباید بی‌گدار به آب زد

فرماندار کاشمر گفت: با توجه به جنگ اقتصادی و از سویی مشکلات تولید دیگر زمانی نیست که تولیدکنندگان بخواهند بی‌گدار به آب بزنند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدعلی نبی‌پور در نشست فعالان اقتصادی شهرستان‌های کاشمر و خلیل‌آباد که با حضور رئیس اداره امور شعب بانک ملی و رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان خراسان رضوی در کاشمر برگزار شد، عنوان کرد: حال که در این وضعیت اقتصادی، بی ثباتی بازار و مشکلات دیگر کارآفرینان به نوعی کار جهادی انجام می‌دهند وظیفه مسئولان است که تسهیل‌گری کنند.

وی در همین خصوص تاکید کرد: نه تنها از هیچ مدیری پذیرفته نخواهد بود که بخواهد برای تهسیل‌گری در کار تولیدکنندگان و کارآفرینان تعلل کنند بلکه در تمام طول شبانه روز باید به دنبال رفع مشکلات بود.

نبی‌پور همچنین بیان کرد: با طرحی که استاندار خراسان‌رضوی ارائه داده که یک ضلع آن مجموعه دولت است اما در واقع محور اصلی مردم هستند به همین دلیل با حمایت‌های دستگاه‌های اجرایی و دولتی و بانک‌ها باید در راستای رونق تولید و اشتغال تلاش کرد.

فرماندار کاشمر ادامه داد: سال قبل در اشتغال روستایی 16 میلیارد تومان برای شهرستان جذب اعتبار گردید و از سویی برای جلوگیری از انحراف طرح‌ها پیگیری‌ها و نظارت‌های بسیاری صورت گرفت.

 وی عنوان کرد: این نظارت‌ها موجب شده از حدود 180 طرح تنها حدود 4 یا 5 طرح انحراف داشته باشند که همین‌ تعداد اندک را هم با جدییت باید پیگیر کرد تا یا طرح به نتیجه برسد و یا تسهیلات به‌روز شده و سود تسهیلات از جیب خود فرد پرداخت گردد.

نبی‌پور بر حمایت از کارآفرینان تاکید کرد و گفت: باید تسهیلات در جای خود هزینه شود و به مسیرهای انحرافی سوق پیدا نکند.

وی همچنین بیان کرد: کارآفرینان باید تلاش کنند که با حمایت بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی و دولتی و  با برنامه‌ریزی دقیق پیش بروند چون امروز زمانی نیست که بخواهند بی‌گدار به آب بزنند.

فرماندار کاشمر گفت: با توجه به وضعیت بازار، تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی باید همه هوشمندانه عمل کرده و دقیق برنامه‌ریزی کنند در غیر این صورت واحدهای تولیدی و اقتصادی با مشکلات جدی مواجه خواهند شد.

راه علاج مشکلات اقتصادی تولید است

در این جلسه امام جمعه کاشمر گفت: سال جدید که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان رونق تولید نام‌گذاری شده پیام‌های بسیار زیاد و مهمی در پی دارد.

سید کاظم طباطبایی افزود: بر هیچ‌کس پوشیده نیست که امروز در شرایط فوق‌العاده‌ای قرار داریم و فشارها، تحریم‌ها، دسیسه‌ها و کارشکنی‌ها بسیاری شده است.

وی عنوان کرد: هرچند بسیاری در سطح منطقه برای رونق تولید تلاش می‌کنند و سرمایه‌گذاری‌هایی داشتند اما با مشکلاتی نیز مواجه هستند.

امام جمعه کاشمر بیان کرد: نباید وامی که امروز تصویب شده 6 ماه بعد به تولیدکننده پرداخت شود و از سویی انتظار کارایی همان شش ماه قبل را از وی داشت.

وی افزود: بدون شک راه علاج مشکلات اقتصادی تولید است اگر تولید گسترش یابد بسیاری از مشکلات رفع می‌شود و دشمنان دیگر نخواهند توانست ما را مدام تهدید کنند.

فرصت‌های مطلوب سرمایه‌گذاری در خلیل‌آباد

در این جلسه هچنین فرماندار خلیل‌آباد گفت: امروزه تولیدکنندگان مجاهدان اقتصادی محسوب می‎شوند و در مسیر رونق تولید، اقتصاد و معیشت مردم تلاش می‌کنند.

مجتبی شاکری افزود: در شرایط فعلی اهمیت کار تولیدکنندگان دو چندان شده و همه موظف هستیم حمایت‌های جدی را در رفع مشکلاتی که امروز کارآفرینان و فعالان عرصه اقتصادی با آن مواجه هستند، داشته‌ باشیم.

وی عنوان کرد: با اقدامات انجام شده بسترها و فرصت‌های بسیار خوب سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی شهرستان خلیل‌آباد فراهم شده است.

فرماندار خلیل‌آباد گفت: در حال حاضر 6 هزار هکتار سطح زیر کشت باغات انگور با تولید سالیانه 150 تا 180 هزار تن و همچنین تولید 20 تا 30 هزار تن تولید کشمش شرایط خوبی را در حوزه اقتصادی با حمایت از حوزه اشتغال و کارآفرینان ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: سال گذشته از 1500 طرحی که به دبیرخانه کارگروه شهرستان واصل شده با پالایش صورت گرفته 197 طرح برای پرداخت تسهیلات توسعه روستایی مصوب گردید که به این تعداد طرح 13 میلیارد و 250 میلیون تومان نیز پرداخت گردید.

شاکری گفت: به رغم اقدامات انجام شده اما هنوز نیازمند نگاه ویژه‌ای در شهرستان خلیل‌آباد هستیم البته فرصت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه وجود دارد.

وی عنوان کرد: طرح‌های نیمه تمام در شهرستان وجود دارد که نیازمند کمک هستند که امیدواریم با رفع موانع تولید شاهد شکوفایی مسائل اقتصادی در سطح منطقه باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: