• سه شنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-5587-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

/گزارش/

میزبانی از شهروندان و روزه‌داران در ماه «بهار جان‌ها»

شهرداری مشهد در طول ماه رمضان اقدام به برگزاری برنامه‌ای تحت عنوان «بهار جان‌ها» با هدف انسان‌محور بودن شهر و استفاده مردم از پیاده‌راه در مناطق 13 گانه مشهد کرده است. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، جشنواره «بهار جان‌ها» یک رویداد کاملا اجتماعی است که با مشارکت تشکل‌ها و حضور مردم از اول ماه رمضان تاکنون برگزار شده تا مردم اوقات خوشی را در ساعاتی قبل و بعد از افطار تجربه کنند. 

به همین منظور، به منطقه 9 شهرداری مشهد و محل اجرای این طرح رفتیم تا گفت‌وگویی با مردم شرکت‌کننده در این طرح داشته باشیم. 

یکی از شهروندان این منطقه، رضا سیمایی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در این خصوص بیان کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی در ایامی مانند ماه مبارک رمضان بسیار عالی بوده و هم‌چنین برای سرگرمی کودکان، شاداب شدن آن‌ها و برای دوری از سریال‌ها و برنامه‌های غمگین تلویزیون بسیار فضای مناسب و خوبی است. هم‌چنین به کودکان در جهت آشنا شدن با محیط اطراف و بالا رفتن روابط اجتماعی آن‌ها کمک می‌کند.

برگزاری چنین برنامه‌هایی در دیگر ایام سال مفید خواهد بود 

بهرام توکلی نیز در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در این جشنواره ساعاتی که به برگزاری جشن و برنامه‌های شادکننده اختصاص داده شده، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و مردم برای چند ساعت در کنار یک‌دیگر لحظات خوشی را گذرانده‌اند و همچنین اطلاع‌رسانی‌هایی که تاکنون انجام شده باعث بالا رفتن اطلاعات عمومی مردم شده است.

وی ادامه داد: همچنین برگزاری چنین برنامه‌هایی در دیگر ایام سال هم بسیار می‌تواند مفید باشد؛ زیرا سرگرمی‌های مردم محدود بوده و به علت وجود مشغله‌های فراوان نمی‌توانند سرگرمی‌های متنوعی داشته باشند؛ اما چنین برنامه‌هایی به علت رایگان بودن و کیفیت بالا بسیار سرگرم‌کننده است.

«بهارجان‌ها» باعث ایجاد حس همدلی بین شهروندان می‌شود

در ادامه اکرم محمدنژاد در گفت‌وگو با ایسنا افزود: «بهار جان‌ها» حس همدلی در بین مردم محله‌های مختلف ایجاد کرده است. بنده اولین سالی است که در چنین برنامه‌ای شرکت می‌کنم و امیدوارم در سال‌های آینده برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای برگزاری آن انجام شده و بخش معنوی آن بیشتر شود، هم‌‌چنین برگزاری چنین برنامه‌هایی اگر در فصل‌های مساعد سال صورت گیرد بسیار مورد استقبال خواهد بود.

عدم ایجاد صداهای مزاحم برای دیگر ساکنین محل 

فریبا حسینی، یکی دیگر از شهروندان این منطقه نیز با اشاره به این که برگزاری این برنامه در روحیه مردم تاثیر مثبت داشته است، گفت: اما تا حدی نیز باید به فکر آن دسته از ساکنین محل که نمی‌توانند در این برنامه شرکت کنند، بود و نباید با ایجاد سر و صدا آرامش را از آن‌ها گرفت. همچنین برگزاری چنین برنامه‌هایی در دیگر ایام سال و نه تنها در ایام مذهبی، برای مردم بسیار خوشایند خواهد بود.

یکی از دلایل حضور بزرگ‌سالان، کودکان هستند

علی قربانی، یکی از ساکنان این منطقه نیز در ادامه و در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: قرارگیری ایستگاه‌های فکری و بازی‌های کودکانه در این محل با استقبال بسیار خوبی تاکنون مواجه شده است و بزرگ‌سالان به‌خاطر کودکان خود در این برنامه‌ها شرکت می‌کنند و عمده مخاطبین این برنامه‌ها کودکان هستند؛ در نتیجه باید فضایی بسیار نشاط‌آور برای کودکان فراهم شود، اما یکی از مشکلات این برنامه بسته شدن خیابانی است که محل برگزاری این برنامه بوده و موجب نارضایتی تعدادی از افراد شده است و باید برای دیگر برنامه‌ها در دیگر ایام سال محل مناسبی در نظر گرفته شود تا چنین مشکلاتی پیش نیاید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: