• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-7290-5
  • خبرنگار : 15296
  • منبع خبر : ----

18 هزار تن جو در تایباد برداشت شد

عکس تزئینی است
مدیر جهاد کشاورزی تایباد از برداشت 18 هزار تن جو از مزارع زیرکشت این محصول در شهرستان تایباد خبر داد.

محمد میری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: این مقدار جو از 6 هزار و 100 هکتار از مزارع این شهرستان برداشت شد و میانگین برداشت این محصول در سال زراعی جاری از مزارع مستعد بیش از سه تن بود.

وی با اشاره به افزایش 850 هکتار اراضی زیرکشت این محصول در سال زراعی جاری افزود: قیمت بالای جو در بازار سبب این افزایش شده و کشاورزان را راغب به کاشت این محصول کرده است در مقابل گندم به دلیل قیمت پایین و محدودیت استفاده از منابع آبی در این شهرستان نسبت به سال زراعی گذشته کاهش داشته است.
 
مدیر جهاد کشاورزی تایباد اظهار کرد: برداشت جو در این شهرستان از اواخر اردیبهشت‌ماه آغاز و تا اواسط خردادماه ادامه داشت. همچنین برای برداشت محصول جو و گندم ۴۰ کمباین از داخل و خارج منطقه تأمین، ضد عفونی و معاینه فنی شد.

وی گفت: کشت جو در تایباد دو منظوره است؛ از این‌رو بخشی از محصول برداشت شده برای مصرف دام شهرستان اختصاص می‌یابد و پیش‌بینی می‌شود امسال ۵۰ درصد جوی مازاد بر نیاز کشاورزان در این شهرستان خریداری شود.

میری ادامه داد: شهرستان تایباد با 42 هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی حدود 6 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی دارد و برای تامین آبیاری در این حوزه از 320 حلقه چاه آبی و 56 قنات بهره‌مند است.

سالانه بیش از ۳۰ نوع محصول زراعی و ۲۵ نوع محصول باغی در این شهرستان تولید می‌شود و اقتصاد 85 درصد جمعیت این منطقه وابسته صنعت کشاورزی و دامپروری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: