• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-5584-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رایزن بازرگانی ایران در عراق خبر داد؛

موافقت عراق با تشکیل شورای مشترک کسب و کارهای تجاری با ایران

رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: عراق با تشکیل شورای مشترک کسب و کارهای تجاری با ایران اعلام موافقت کرده است. 

ناصر بهزاد در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خراسان، با بیان این خبر اظهار کرد: در جلسات مقدماتی برگزار شده و طرح انتظارات دو جانبه برای تقویت تعاملات اقتصادی دو کشور، موضوع تشکیل این شورا در ایران نیز مطرح شد و با انجام تفاهمات اولیه، تشکیل بخش مشترک شورای کسب و کار تجاری ایران و عراق توسط عراق تایید و ابلاغ شده است. 

وی در خصوص ماهیت این شورا، عنوان کرد: شورای کسب و کارهای تجاری عراق یکی از سازمان‌های مستقل عراقی فعال در حوزه ساخت و ساز، امور بازرگانی، فنی و مهندسی، مجتمع‌های تجاری اداری و طرح‌های بزرگ است که اعضاء آن را نخبگان و شخصیت‌های اثر گذار در بخش سرمایه گذاری داخلی وخارجی  تشکیل می‌دهند. 

رایزن بازرگانی ایران در عراق تاکید کرد: ایران اولین کشوری است که در بین کشورهای فعال در عراق پیشنهاد ایجاد شورای مشترک را به صورت متناظر مطرح کرده و مورد موافقت قرار گرفته است.

 بهزاد با اشاره به لزوم نهادسازی و نهادگرایی در توسعه همکاری‌های متقابل، تصریح کرد: گسترش زمینه برای انجام فعالیت‌های سازمان یافته تجاری می‌تواند در رشد تجارت دو کشور موثر واقع گردد.

رایزن بازرگانی ایران در عراق  افزود: این شورا، برای پایداری در روابط راهبردی عراق با ایران و تثبیت فعالیت‌های اجتماعی بر پایه کسب و کارهای تجاری، پیاده سازی طرح‌های بزرگ عمرانی و بازرگانی، ضمن ارائه نظرات مشورتی و نافذ در جلسات تصمیم‌ساز عراق می‌تواند  نسبت به اجرای طرح‌های توسعه‌ای در افزایش تعاملات بازرگانی دو کشور اقدام نماید.

بهزاد خاطرنشان کرد: بر اساس مذاکرات انجام شده طرح اصلاح ورود کالا برای توزیع در باراندازهای تجاری عراق و طرح  همکاری شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های اولویت‌دار فنی و مهندسی عراق از جمله محورهای در دست اقدام شورای مشترک کسب و کارهای تجاری ایران و عراق خواهد بود .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: