• جمعه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-8587-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل روزنامه شهرآرا تشریح کرد؛

چرا «ما بهم ربط داریم»؟

مدیرعامل روزنامه شهرآرا گفت: ۱۰ سال پیش روزنامه شهرآرا برای اینکه بتواند ابزار ارتباطی با مخاطبین باشد و مدیریت شهری بتواند حرف‌هایش را بزند تشکیل شده بود، اما امروز صحبت از یک رابطه می‌کنیم‌.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، مجید خرمی در دهمین سالگرد تأسیس روزنامه شهرآرا که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: ۱۰ سال پیش  در سوم  خرداد ۸۸ شهرآرا توسط استاد فیاضی تبدیل به یک روزنامه محلی شد. 

وی ادامه داد: آن زمان توقع داشتیم یکسری اخبار محلی مخابره کنیم و مخاطب محلی داشته باشیم اما امروز با دنیای رسانه ارتباط داریم؛ دنیایی که از ما توقع دارد که بتوانیم اخباری را منعکس کنیم که در همه جای دنیا کاربرد داشته باشد.

مدیرعامل موسسه فرهنگی شهرآرا با بیان اینکه «امروز فقط فرستنده یک خبر، عنصری محلی است»، عنوان کرد: امروز در تمام دنیا مخاطب از خبری که در لحظه مخابره می‌شود، استفاده می‌کند. در نتیجه رسانه محلی به معنای واقعی نداریم و رسانه‌ها کارکرد کلی دارند. 

 خرمی ادامه داد: ۱۰ سال پیش شهرآرا تبدیل به روزنامه شد اما امروز دهمین سالگرد رسانه شهرآرا را جشن می‌گیریم؛ رسانه‌ای که آن زمان برای اینکه بتواند ابزار ارتباطی با مخاطبین باشد و مدیریت شهری بتواند حرف‌هایش را بزند تشکیل شده بود. اما امروز صحبت از یک رابطه می‌کنیم‌. شاید سوال کنید فقط بین ارتباط و رابطه چیست. در پاسخ باید گفت  وقتی با یک نفر تماس می‌گیریم و حرف می‌زنیم در اینجا یک ارتباط برقرار می‌شود اما  رابطه یعنی یکدیگر را بفهمیم، درک کنیم و بتوانیم ارتباط دو سویه با یکدیگر برقرار کنیم.

وی افزود: در حال حاضر ابزارهای ارتباطی به شدت  گسترش یافته اما ایا ما آدم‌ها به یکدیگر نزدیک شدیم؟ آیا رابطه برقرار شده یا فقط از ارتباطات صحبت می‌کنیم؟

سرپرست اداره کل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد با اشاره به اینکه « در دنیای امروز افراد ۵-۶ ساعت تلویزیون تماشا می‌کنند»، افزود: افراد تا ۱۸ سالگی بخش عمده‌ای از عمر خود را مشغول تماشای تلویزیون هستند و ۲۶ درصد مردم در دنیا در شبانه‌روز بیش از ۷ ساعت از تلفن استفاده می‌کنند اما چقدر توانستیم به کیفیت رابطه‌هامان کمک کنیم؟ سالانه ۳۷۰ میلیارد دلار  برای خریدن تلفن‌های هوشمند هزینه می‌شود. وابسته به تلفن‌های همراه شدیم و اگر نان خوردن هم نداشته باشیم از تلفن همراه استفاده می‌کنیم.

وی تصریح کرد: روزنامه شهرآرا ۱۰ سال پیش روزنامه شد تا اخبار را روزانه منتقل کند اما امروز صحبت از این می‌کنیم که ما بهم ربط داریم. امروز نیامدم از شهرآرا تعریف کنم، آمدم از یک رابطه به نام شهرآرا سخن بگویم، شما هم کمک کنید تا این رابطه پایدارتر باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: