• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-12114-5
  • خبرنگار : 15249
  • منبع خبر : ----

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری:

دستگاه‌های دولتی به‌تنهایی نمی‌توانند موادمخدر را ساماندهی کنند

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: راهبرد اصلی در حوزه مواد مخدر اقدامات فرهنگی، پیشگیری و توانمندسازی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، اسکندر مومنی، صبح امروز، در مراسم افتتاح خانه تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد تصریح کرد:راهبرد اصلی در حوزه مواد مخدر و اولویت اصلی و پایدار ما اقدامات فرهنگی، پیشگیری و توانمندسازی است. این اقدامات بدون حضور مردم و تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد به سرانجام نمی‌رسد.

وی افزود: اینکه دولت و دستگاه‌های دولتی به‌تنهایی بتوانند حوزه مواد مخدر را ساماندهی کنند، چنین امکانی وجود ندارد. بعد همه تلاش می‌کنند و این وظیفه ماست که از صفر مرز تا عمق شهرها مواد وارد نشود و جلوی ورود و توزیع آن گرفته شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری با بیان اینکه «در مقابل باید دو  کار دیگر باید انجام شود»، بیان کرد: باید اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه صورت گیرد، بازدارندگی درونی ایجاد شود که کسی سمت وارد مخدر نرود که مبتلا شود. در کنار آن، افرادی که مبتلا شدند باید دیگر افراد در  درمان، کاهش آسیب و توانمندسازی آن‌ها کمک کنند. این دو اقدام جز با حضور سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های مردم و حضور مردم امکان‌پذیر نخواهد بود.

مومنی خاطرنشان کرد: این دو تلاش باهم به ثمر می‌رسد. حتما همه ما باید تلاش کنیم تا مواد مخدر وارد و توزیع نشود و در دسترس قرار نگیرد، اما اگر این اتفاق افتاد در کنارش هم باید تقاضا کم شود و با اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه توسط تمام نهادهای فرهنگ‎‌ساز و خود مردم تلاش کنیم که جوان‌های ما به این سمت نروند و مبتلا نشوند که درمانش بسیار بسیار سخت است.

وی با اشاره به اینکه « افرادی که مبتلا شده‌اند را باید به درمان آن‌ها کمک کنیم»، تصریح کرد: بازتوانی، مهارت و اتشتغال این افراد که دوباره به جامعه برگردند باید مورد توجه قرار گیرد. اعتیاد هزینه‌های مالی بسیار زیادی دارد که البته هزینه‌های مادی در قبال عزینه‌های معنوی، جان و سلامتی انسان‌ها اصلا قابل قیاس نیست.

در ادامه دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، سردار زاهدی و  جمعی از همراهان دیداری با خانواده معظم شهید مبارزه با مواد مخدر داشتند. 
 
شهید جواد مومنی پور، برای سربازی به دیهوک اعزام شد، در یگان تکاوری استان خراسان جنوبی خدمت کرد و  در 11/10/1388 درقلعه‌بلوچ بیرجند در درگیری با اشرار قاچاق‌چیان موادمخدر مسلح به درجه رفیع شهادت رسید. صبوری، سخت‌کوشی و انجام فرایض نماز در اول وقت از ویژگی‌های این شهید بود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری دراین دیدار خاطرنشان کرد: امنیت کشور ما مرهون فداکاری‌های شهدا است، دلاوری‌ها و ایثار آن‌ها باعث شد تا کشور در امنیت کامل باشد. همه در حال تلاش هستند و کارمندها، کشاورزها و مردم عادی سر کاراند. امنیت ما را شهدا و ایثارگران ما بر گردن دارند. همه قدردان شهدا هستند و اگر این ایثار نبود معلوم نبود چه اتفاقی پیش‌آید.

مومنی عنوان کرد: رئیس جمهور سلام رساندند و گفتند منزل هر شهیدی رفتید از طرف ما سلام ما را برسانید و ایشان هم هر هفته بازدید از خانواده شهدا را دارند.

مادر شهید مومنی‌پور در انتهای دیدار از مسئولین درخواست کرد تا عکسی را با لباس خدمت فرزندش که تنها از او بجا مانده بود به یادگار بگیرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: