• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 983-9285-5
  • خبرنگار : 15093
  • منبع خبر : ----

نوروزیان با اشاره به بلاتکلیفی در فرمانداری مشهد؛

در استان نه قحط‌الرجال داریم نه قحط النساء/سکوت نمایندگان مشهد سوال‌برانگیز است

معاون سابق سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با اشاره بلاتکلیفی طولانی مدت در فرمانداری مشهد گفت: در خراسان رضوی نه قحط الرجال داریم نه قحط النساء، هر دوی اینها به وفور در استان پیدا می‌شود، مشکل در وزارت کشور است.

رحیم نوروزیان در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، با بیان اینکه اداره فرمانداری با سرپرست از نظر قانونی حدی دارد، اظهار کرد: علت طولانی شدن فرآیند انتخاب فرماندار مشهد دست استاندار و معاون سیاسی نیست، برای آنها هم راحت‌تر است که این مساله زودتر تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه استاندار و معاون سیاسی استاندار باید از وزارت کشور پیگیر این مساله باشند، افزود: اگر وزارت کشور نخواهد ابلاغ دهد نتیجه اش چنین بلاتکلیفی طولانی مدتی می‌شود.

فرماندار سابق مشهد با تاکید بر اینکه این یک اصل پذیرفته شده است که وقتی کسی مسوولیتی قبول می‌کند باید با سایر نهادها نیز تعامل و هماهنگی داشته باشد، ادامه داد: تعامل با نمایندگان حسن است اما اشکالی که به وزارت کشور وارد است این است که این تعامل و هماهنگی حدی دارد، اگر از حد خودش خارج شود به منافع مردم لطمه می‌زند، مفهوم تعامل این نیست که ما وظایفی که خودمان باید انجام دهیم را محول کنیم به نمایندگان مجلس.

نوروزیان  اضافه کرد: نباید این طور باشد که اگر می‌خواهیم فردی را برای فرمانداری معرفی کنیم اگر نماینده نخواهد، این کار را نکنیم و نتیجه آن چنین بلاتکلیفی بشود، البته ما با همین نمایندگان کار می‌کردیم و هیچ دخالتی از سمت آنان در کار خود نمی‌دیدیم، علی رغم تفاوت و اختلاف دیدگاه و سلایق سیاسی با نمایندگان مشهد همکاری می‌کردیم و مشکلی وجود نداشت اما شاید چون الان نزدیک انتخابات است نمایندگان هم ملاحظات خود را دارند.

وی تاکید کرد: الان مقصر اصلی وزارت کشور است که بیش از حد مماشات می‌کند، آنها بلاخره تعامل خود با نماینده‌ها را باید انجام دهند، اگر نتیجه داد که هیچ، اما اگر نتیجه نداد نباید کار  را همین طور رها کنند. 

معاون سیاسی امنیتی سابق استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تا جایی که بنده اطلاع دارم استاندار به طور جد پیگیر این مساله هستند، افزود: این بلاتکلیفی یک ضعف و اشکال است، نماینده‌ها باید از وزیر کشور بخواهند، نخواستن و پیگیری نکردن این موضوع از وزیر کشور توسط نمایندگان سوال برانگیز است، نمایندگانی که برای هر موضوعی تذکر می دهند و پییگری می کنند، در رابطه با این مساله نیز می‌توانستند اقداماتی انجام دهند، در هر صورت از اینجا به بعد نمایندگان مشهد باید پیگیر باشند، چون حق ملت در حال تضییع است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: