• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 983-9785-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی:

ما به میزبانی سخاوتمندانه از پناهندگان در طول ۴۰ سال افتخار می‌کنیم

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی گفت: شعار امسال روز پناهنده، ۴۰ سال میزبانی سخاوتمندانه جمهوری اسلامی ایران از پناهندگان است، ما به این میزبانی سخاوتمندانه افتخار می‌کنیم که با نگاه بخشندگی کریمانه و از سر اخلاص بوده است.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، علی قاسمی امروز در مراسم روزجهانی پناهنده در باغ گیاه‌شناسی ضمن تبریک روز پناهنده، اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید کسانی که ایمان آوردند و هجرت کرده و با اموال و جان‌های خود در راه خدا جهاد کردند و آن‌ها را پناه دادند و یاری نمودند، مومنان حقیقی هستند، برای آن‌ها آمرزش، رحمت خدا و روزی شایسته‌‌ای است. اسلام در موضوعات مختلف حتی در حوزه پناهندگان مبانی عمیقی را تبیین کرده است.

وی افزود: خداوند تکالیفی را برای پناهنده و پناهنده‌پذیر بیان کرده و از منظر اسلام حقوقی برای پناهندگان است. خداوند در خصوص موضوع معیشت می‌فرمایند که امکان معیشت در زمین برای عموم مردم وجود دارد. امنیت اجتماعی و قضایی، کسب و کار، دانش و آزادی مذهبی از منظر اسلامی حقوقی بوده که برای پناهنده در نظر گرفته شده است.

قاسمی بیان کرد: غنای فرهنگ ایرانی به گونه‌ای است که ۲۵۰۰ سال پیش کوروش منشور حقوق بشر را نوشت و ۱۴۰۰ سال پیش حضرت علی(ع) حاکم بلاد اسلامی بود و زمانی که خلخال از پای زن یهودی کشیدند، بیان کردند که اگر در این زمان جان بدهم کسی نمی‌تواند خرده بگیرد. این باورها و ارزش‌های ما در میزبانی از پناهندگان است. مصادیق تاریخی زیادی در اسلام در حوزه پناهندگان داریم، مسلمانان به حبشه پناهنده شدند و همچنین به مدینه مهاجرت کردند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی با بیان اینکه شعار امسال روز پناهنده، ۴۰ سال میزبانی سخاوتمندانه جمهوری اسلامی ایران از پناهندگان است، عنوان کرد: به این میزبانی سخاوتمندانه افتخار می‌کنیم که با نگاه بخشندگی کریمانه و از سر اخلاص بوده است. از زحمات اداره کل اتباع، دفتر سازمان ملل و شرکای خارجی که در حوزه پناهندگی خدمت می‌کنند، تقدیر می‌کنم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: