• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-9286-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

قوانین ترامپ در « انرژی پاک » تاثیر معکوس دارد

دولت ترامپ، قوانین جدیدی برای  مقابله با تغییرات آب و هوایی بر خلاف قوانین تغییرات اقلیمی دولت اوباما که سعی در کاهش سوخت زغال سنگ در ایالات متحده داشت اجرا می‌کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از نیوز، بر اساس گزارش منتشر شده در واشنگتن پست، دولت اوباما در سال 2015 قوانینی برای ایجاد کارخانجات پاک با هدف کاهش گازهای گلخانه‌ای در مقابله با تغییرات اقلیمی در هر ایالات آمریکا اجرا کرد. در این قانون هر ایالات روش‌هایی برای بهبود تجهیزات خود با هدف اجرای این قانون رارائه می‌کرد و اجباری در تغییر سوخت زغال سنگ به منابع انرژی با انتشار کمتر کربن نبود.

در دولت ترامپ اعلام شد میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای تا 35 درصد نسبت به سال 2005 کاهش یابد و به میزان کمتری در اواخر دهه آینده برسد، اما آمار منتشر شده در نشریه تحقیقات محیطی نشان داد قوانین اجرا شده منجر به افزایش میزان انتشار کربن شده است.

محققان این تحقیق اظهار کردند: این نتایج بیانگر « پدیده بازگشتی » است و منجر به افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال 2050 خواهد شد.

علاوه بر موارد ذکر شده محققان دریافتند که اجرای قانون جدید تا سال 2030 باعث افزایش آلودگی دی‌اکسید گوگرد حاصل از سوخت زغال سنگ در 19 ایالت و آلودگی اکسید نیتروژن در 20 ایالت به علاوه منطقه کلمبیا خواهد شد که تمامی این آلاینده‌ها تاثیرات منفی بر سلامت انسان خواهند داشت.

کتلین فام لامبرتاز  از محققان این تحقیق و مشاور ارشد مرکز سلامت، بهداشت و محیط زیست هاروارد می‌‎گوید: "برنامه ACE در واقع گذرگاهی آزاد برای انتشار کربن است."

بر اساس آمار منتشر شده غلظت دی‌اکسید کربن هر ساله افزایش و روند آن سرعت یافته است.

در دهه 1960، میزان CO2 در مقیاس ماونا لاوا در هاوایی به میزان 0.8 درصد در سال افزایش داشته و در دهه 1980 و 1990، سالانه 1.5 پی پی ام بوده است. در حال حاضر CO2 با نرخی بیش از 2ppm در سال افزایش می‌یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: