• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-15514-5
  • خبرنگار : 15249
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی:

تخصیص‌های قطره‌چکانی جوابگوی نیازهای مالی شهرداری‌ها نیست

رییس شورای اسلامی استان خراسان رضوی گفت: منابع مالی شهرداری‌ها هر روز محدودتر می‌شود و شهرداری‌ها به‌ خصوص شهرهای کوچک تا مرز ورشکستگی پیش رفته‌اند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سعید برزویی صبح امروز در پانزدهمین جلسه شورای اسلامی خراسان رضوی که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، عنوان کرد: متأسفانه منابع مالي شـهرداری‌ها هـر روز محدودتر می‌شود و شهرداری‌ها به‌ خصوص شهرهای کوچک تا مرز ورشکستگی پیش رفته‌اند و اعتبارات و تخصیص‌های  قطره چکانی جواب‌گوی نیازهای مالی آن‌ها نیست.

وی افزود: بسیاری از شهرداری‌ها حتی نیمی از بودجه سال قبل خود را نتوانستند محقق سازند. به کارگیری نیروهای مازاد، قوانین محدودکننده منابع مالی، رفتارها و عملکردهای پرهزینه و نبود درآمدهای پایدار، التیام زخم‌های  شهرداری‌ها را تقریبا ناممکن کرده است.
   
برزویی خاطر نشان کرد: ارائه خدمات نامطلوب، مشـكلات اجتماعی و كالبـدی شهرها، معوقات پرسنل، کارگران و نبود نشاط اجتماعی و شهری در این شرایط رکود و گرانی موجب نارضایتی بیش‌تر مردم از عملکرد شوراها وشهرداری‌ها شده‌ است.
   
رئیس شورای اسلامی استان اظهار کرد: کار امروز شهرداری‌ها از شعار دادن برای ایجاد درآمد پایدار، جذب سرمایه‌گذار، استفاده از ظرفیت‌های شهری وتعدیل نیروها گذشته و کمتر شهری به سمت ایجاد این موارد پیش رفته؛ متاسفانه در بسیاری از شهرها این تفکر نه در شوراها ونه در شهرداری‌ها دیده نمی‌شود و مدام پیگیر اعتبارات ملی و دولتی هستند.

وی افزود: در این وضعیت بحرانی شهرداری‌ها می‌طلبد سازمان همیاری استان به عنوان بازوی حمایتی و پشتیبانی شهرداری‌ها به خصوص در راستای ایجاد درآمد پایدار وهدایت آن‌ها به این سمت  به خصوص در حوزه آموزش، مشاوره تخصصی وفنی وبرگزاری همایش‌های تخصصی برای مدیران شهری وشهرداران، به کمک شهرداری‌ها بیاید و موجبات توسعه و رونق شهرها شود.

برزویی با بیان اینکه «خوش‌بختانه در سال‌های اخیر و با مدیریت خوب آقای یزدان‌پناه و تیم همراه ایشان این سازمان یکی از دوران‌های طلایی و درخشان خود را سپری می‌کند»، گفت: ما  شاهد بازگشت اعتماد از دست رفته شهرداری‌ها از این سازمان هستیم و همه شهرداران و مجموعه مدیریت شهری از عملکرد این سازمان رضایت کامل دارند.
 
رئیس شورای اسلامی استان در خصوص برگزاری نمایشگاه گل‌ و گیاه مشهد عنوان کرد: جا دارد از عملکرد خوب این سازمان در برگزاری نمایشگاه گل و گیاه مشهد کمال تشکر و سپاس را داشته باشیم  حضور و استقبال  مردم چشم‌گیر بود که نشان ازاثربخشی این نمایشگاه داشته‌است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: