• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-8184-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

رزم‌حسینی خبر داد؛

آمادگی استان برای ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک در مرز ایران و افغانستان

استاندار خراسان رضوی گفت: رویکرد ما حمایت از هرگونه فعالیت اقتصادی مشروع است و در حوزه روابط مشهد و شهرهای افغانستان نیز آمادگی داریم تا در طول مرز، شهرک‌های صنعتی مشترک دائر شوند، البته باید موانع گمرکی را نیز برطرف کرد.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در دیدار سرکنسول جدید افغانستان در مشهد، اظهار کرد: باید از فرصت‌های همکاری مشترک بین ایران و افغانستان استفاده کرده و به سمت افزایش سطح روابط اقتصادی در استان خراسان رضوی حرکت کنیم.

وی با اشاره به اشتراکات دو کشور ایران و افغانستان، تصریح کرد: این اشتراکات باعث شده که نه تنها ایران بیش از 40 سال میزبان برادران افغانستانی خود باشد، بلکه فرصت‌های شغلی خود را در اختیار آن‌ها قرار دهد. آرزو می‌کنیم در افغانستان امنیت پایدار بوجود آید که این در نهایت به نفع هر دو ملت تمام خواهد شد و در این صورت است که خواهیم توانست به سمت پیشرفت همه‌جانبه حرکت کنیم.

رزم‌حسینی با بیان اینکه استان خراسان رضوی مرزهای طولانی با کشور افغانستان دارد، عنوان کرد: برادران افغانی ما تاکنون بیشتر در حوزه تجارت فعال بوده‌اند، این در حالی است که در می‌توانند حوزه‌های دیگر از جمله صنعت و معدن نیز فعالیت خود را در استان دنبال کنند.

استاندار خراسان رضوی افزود: رویکرد ما حمایت از هرگونه فعالیت اقتصادی مشروع است و در حوزه روابط مشهد و شهرهای افغانستان نیز آمادگی داریم تا در طول مرز، شهرک‌های صنعتی مشترک دائر شوند، البته باید موانع گمرکی را نیز برطرف کرد.

وی ادامه داد: در حوزه‌های محیط زیست نیز زمینه‌های همکاری بین طرفین فراهم است. باید سطح روابط اقتصادی در استان افزایش پیدا کند زیرا سیاست دولت بر همین اساس است.

در ادامه جابر انصار، سرکنسول جدید کشور افغانستان در مشهد، اظهار کرد: با وجود مدیریت شما و همکاری مجموعه استان یقین داریم می‌توانیم موانع همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف را بیش از پیش برطرف کرده و در راستای توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی گام‌های جدی برداریم.

وی ضمن تشکر از مهمان‌نوازی مردم مشهد، گفت: مردم افغانستان هیچ وقت در ایران و به ویژه در مشهد احساس غربت نکردند.

انصار با بیان اینکه تحریم‌ها در روابط تجاری بین دو کشور تاثیری نداشته است، عنوان کرد: تجارت دو کشور سنتی و مبتنی بر اعتقاد و باور است. اگر می‌خواهیم به یک نظام اقتصادی توانا دست پیدا کنیم، باید در حوزه های اقتصادی  به توسعه پایدار برسیم.

سرکنسول کشور افغانستان درمشهد با تاکید بر واردات بیشتر از ایران تصریح کرد: ما هم مثل شما طرفدار سرمایه‌گذاری‌های مشترک هستیم، در همین راستا سعی می‌کنیم موانع گمرکی را برداریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: