• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-8384-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رزم‌حسینی:

تحریم‌های داخلی در شرایط جنگ اقتصادی ایجاد نکنیم

استاندار خراسان رضوی گفت: : در حال حاضر کشور ما شرایط ویژه‌ای پیدا کرده و احتمال تشدید فشار فزاینده خارجی نیز وجود دارد، برای تاب‌آوری لازم است که به حوزه‌های داخلی خود توجه ویژه‌ای داشته باشیم و تا جایی که امکان دارد برای خودمان تحریم داخلی ایجاد نکنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رزم‌حسینی ظهر امروز در شصت و ششمین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی، اظهار کرد: مسائل مطرح شده در این جلسه از سوی آقای شافعی در خصوص فضای کسب و کار به درستی ارائه شده و برخی از این موارد به اثرات روانی فضای کسب و کار در خراسان رضوی باز می‌گردد که با وجود همگرایی که هم‌اکنون شاهد آن هستیم، به بهبود این بخش کمک شایانی می‌کند.

وی ادامه داد: ما آمادگی داریم که با راهبری اتاق بازرگانی کمیته پیگیری موانع کسب و کار را فعال کرده و موارد و مشکلات موجود را احصا کنیم تا فضای کسب و کار در استان ما ارتقا پیدا کند. در حال حاضر کشور ما شرایط ویژه‌ای پیدا کرده و احتمال تشدید فشار فزاینده خارجی نیز وجود دارد. برای تاب‌آوری لازم است که به حوزه‌های داخلی خود توجه ویژه‌ای داشته باشیم و تا جایی که امکان دارد برای خودمان تحریم داخلی ایجاد نکنیم.

رزم‌حسینی با بیان اینکه امروزه باید شرایط موجود را در جنگ اقتصادی ملاحظه کنیم، تصریح کرد: در چنین شرایطی باید دستگاه‌های اجرایی مسیر را هموار کنند. در جلسه آخری که دکتر لاریجانی به استان ما داشتند، تصمیمات خوبی اخذ شد و ایشان آمادگی داشتند که ما را در سطح کشوری در مشکلات یاری کنند.

استاندار خراسان رضوی در خصوص تامین کالا، بیان کرد: در این رابطه ما با تجار افغانستانی در استان خود  نشستی را برگزار کرده و در این جلسه نیز به برنامه اقتصادی خوبی دست پیدا کردیم. همچنین در سفر کوتاه زیارتی که چند روز گذشته ریاست جمهوری به مشهد مقدس داشتند، توافقات خوبی با ایشان صورت گرفت و من فکر می‌کنم که می‌توانیم تحول خوبی را در برخی از بخش‌ها ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مساله مهم دیگری که اولویت اصلی ما قرار دارد؛ موضوع همیاران آب بوده که بیش از 4 ماه است کارشناسان با تشکل‌های دانشگاهی بر این امر کار کرده و به مرحله اجرایی و کارشناسی نیز دست پیدا کردند، این طرح با جزئیات کامل و آمایش شهرستانی برای مدیریت واحد آب در اختیار فرمانداران و معین‌های اقتصادی قرار خواهد گرفت.

رزم‎حسینی تصریح کرد: بنای ما بر این است تا جایی که امکان دارد استان خود را خردمندانه مدیریت کنیم و در این راستا از ظرفیت اجرایی و نخبگان دانشگاهی بهره می‌گیریم.

استاندار خراسان رضوی گفت: ما در روزهای یکشنبه هر هفته در شهرک صنعتی حضور داریم و با احصای مشکلات هر یک از واحدهای راکد و نیمه‌فعال در کلینیک صنعتی استان، وضعیت آن‌ها را تعیین و تکلیف می‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: