• شنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-2387-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

با حضور جمعی از مدیران و اصحاب رسانه ملی؛

نشست سالیانه مدیران مراکز صدا و سیمای کشور برگزار شد

نشست مشترک سالیانه مدیران مراکز صدا و سیمای کشور با حضور جمعی از مدیران و اصحاب رسانه ملی در مشهد برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، در نشست مشترک سالیانه مدیران و مراکز صدا و سیمای کشور که در مشهد برگزار شد، رئیس سازمان صدا و سیما اظهار کرد: ترویج فرهنگ مقاومت ماموریت اصلی ماست و با پیگیری فرهنگ مقاومت و گسترش آن خواهیم توانست در جنگ اراده پیروز و موفق باشیم.

دکتر عبدالعلی علی عسکری ضمن تشکر از عملکردهای اصحاب رسانه در استان‌ها گفت: آمریکایی‌ها برنامه‌هایی برای برهم زدن نظام اسلامی داشتند که رسانه ملی با نقش مهم و تاثیر‌گذاری خود توانست تلاش آمریکایی‌ها را نقش بر آب کند و شکست دهد.

وی افزود: از اقدامات تاثیرگذار رسانه‌ها می‌توان به برنامه‌هایی نظیر ۱۳ آبان، چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به ویژه ۲۲ بهمن اشاره کرد.

رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به انهدام پهباد قدرتمند آمریکایی توسط موشک ایرانی بیان کرد: در سال ۹۷ آمریکایی‌ها با شکست در توطئه‌های خود فشار را بر نظام اسلامی مخصوصا در اقتصاد بیشتر و تهاجمات را افزایش داده و سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران پیاده کردند.

علی عسکری تصریح کرد:‌ رسانه‌های استانی  به خاطر ارتباط نزدیک با مردم نقش بسیار مهمی در ترویج فرهنگ مقاومت دارند.

وی در پایان با بیان اینکه مردم باید حضوری پرنگ و باشکوه در انتخابات پیش رو داشته باشند گفت: مدیران مراکز با فعالیت بیشتر در  زمینه انتخابات تلاش خود را در معرفی و نقش مهم مجلس افزایش دهند تا شاهد انتخاباتی با کیفیت و عدالت کامل باشیم.

سال ۹۸، سال تولید گسترده مستندهای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما نیز در این نشست اظهار کرد: سال ۹۸ در معاونت استان‌ها سال تولید گسترده مستندهای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است که با توجه به اولیت‌بندی تولید خواهد شد.

علی دارابی افزود: امسال شعار همایش ما مرتبط با بیانیه رهبر انقلاب و تبیین نقش شبکه‌های استانی است.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما افزود: سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ۱۵۰ شبکه رادیو تلویزیونی دارد که به بیش از ۳۵ زبان فراملی برنامه تولید و پخش می‌شود و از این تعداد ۸۰ شبکه رادیو تلویزیونی در استان‌ها است و سرمایه بزرگی برای برنامه‌ریزی و هم‌فکری است.

دارابی گفت: برخی از معاونین محترم سازمان و مدیران ذی‌ربط کارهای مشترکی دارند که باهم تبادل نظر و گفت‌وگو می‌کنیم و ریاست محترم سازمان نیز سیاست‌ها و برنامه‌های طول سال را تبیین می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ما امسال سه برنامه مهم در دستور کار داریم افزود: تلاش صداوسیما برای تحقق شعار سال مساله رونق تولید است که ستادی در سازمان و در معاونت استان‌ها تشکیل شده که برای این موضوع برنامه‌ریزی شود، همچنین موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه است. انتخاباتی که هدف اصلی ما مشارکت گسترده و حضور حداکثری مردم در انتخابات است و برنامه‌ریزی‌هایی برای با شکوه شدن آن نیز انجام شده است و مساله سوم این که ما سال دوم برنامه پنج‌ساله سازمان صداو سیما را درحال اجرا داریم.

دارابی گفت: ما امسال جشنواره پویانمایی تلویزیونی کشوری و همچنین جشنواره تولیدات مراکز با میزبانی خراسان شمالی را در برنامه داریم.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه شبکه‌های استانی همه ۲۴ ساعته شده‌اند مساله تولید و کنداکتور جدید شبکه‌ها از جمله برنامه‌هایی است که ما در این دو روز به آن اشاره خواهیم کرد.

برگزاری چهارمین همایش رشد و تعالی مراکز استان‌ها  در مشهد

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز در این نشست از برگزاری چهارمین همایش رشد و تعالی مراکز استان‌ها در مشهد خبر داد و اظهار کرد: در این همایش راهبردها و سیاست‌های برنامه‌سازی شبکه‌های استانی تدوین می‌شود.

محسن نصرپور همچنین ادامه داد: آنچه لازم به ذکر است توضیح برنامه‌ریزی‌های معارف ملی است که توسط مراکز استان‌ها در قالب برنامه‌های مناسبتی از جمله ماه‌های محرم، رمضان و سفر صورت می‌گیرد.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی افزود: ماه رمضان ۹۸ پرکارترین سال برای برنامه‌های مناسبتی همکاران شبکه‌های استانی است که تمامی مراکز استان‌ها برنامه‌ریزی‌هایی در خصوص ساختار، تعداد، ساعت پخش، محل و نحوه ضبط و پخش ویژه برنامه‌های سحر و افطار خواهند داشت.

نصرپور اضافه کرد: امسال برای نخستین‌بار با همکاری و تعامل شبکه‌های استانی رویکردهای اساسی در برنامه‌ریزی‌های معارفی مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی افزود: از برنامه‌های مهمی که باید به آن توجه داشت، هم‌افزایی شبکه‌های استانی با یکدیگر و شبکه‌های سراسری و پرهیز از موازی کاری‌ها در عملکردهاست که خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به صورت مطلوب ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با اشاره به جمع‌خوانی قران کریم گفت: در بخش جمع‌خوانی قرآن کریم تمامی مراکز استان‌ها بیش از همیشه تلاش کردند که در جمع مردم و در حسینه‌ها و مساجد و بقاع متبرکه محفلی پر شور را رقم بزنند که در این میان استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، قم و فارس پرچم‌دار بودند.

نصرپور حضور پرشور مردم را در مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم مثبت ارزیابی کرد و گفت: حضور بیش از ۶۵۰ هزار نفر در ۴۰ مکان مقدس در مجالس جمع خوانی قران کریم در تاریخ تلویزیون بی‌نظیر بوده است.

وی تصریح کرد:‌حدود ۲۷۰۰ ساعت برنامه‌هایی با موضوع تفسیر قران، سخنرانی‌های مذهبی با حضور علما و روحانیون تراز اول حوزه علمیه و اساتید شناخته شده پخش شده است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: امسال با تبلیغات گسترده‌ای که از طریق برنامه‌های تلویزیونی داشتیم علی‌رغم بر تهدیدها و تحریم‌های ترامپ و امریکا شاهد حضور میلیونی مردم در راهپیمایی روز قدس بودیم و پوشش خوبی به عمل آمد.

تابلوی نظام جمهوری اسلامی در دست رسانه ملی است

در این نشست همچنین آیت‌الله علم‌الهدی؛ امام جمعه مشهد گفت: رسانه ملی شاید اصلی ترین مسئولیت‌ تمام مسئولیت‌های کشور است و از طرفی تابلو نظام دست رسانه ملی است و هر طور رسانه تابلو را بالا ببرد، دنیا همان‌طور نظام جمهوری اسلامی راه خواهد دید.

امام جمعه مشهد افزود: گفتار مسئولین ما، مصاحبه‌ها و اظهارات کسانی که کارگزار نظام هستند، حرکات اجتماعی ما و موقعیت‌های فرهنگی مردم، همه این‌ها معیارها و مولفه‌های موازنه و محاسبه‌ای در چشم‌انداز انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه دغدغه من در این مملکت رسانه ملی است تصریح کرد: هرچه ارزش‌های انقلاب بیشتر جلوه کند، دشمنان ما نابودتر خواهند شد و این کار رسانه ملی است که تابلو را جوری بالا ببرد که مردم دنیا به این اصل برسند که انقلاب رو به پیشرفت است.

علم‌الهدی در پایان گفت: شما رسانه‌ای‌ها مردان فناور و متخصصی از نظر بینش‌های سیاستی هستید که در دل امواج انقلاب به‌سر بردید و در دل همین امواج زندگی می‌کنید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: