• شنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 984-2488-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

نایب‌رییس بانوان فدراسیون هاکی:

توقع از تیم ملی هاکی بانوان باید منطقی باشد

آلی‌لا عطار گفت: با توجه به وقفه ۸ ساله در اعزام تیم ملی هاکی بانوان، نباید توقع خاصی از تیم ملی داشته‌باشیم.

آلی‌لا عطار در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص برگزاری آخرین اردوی تیم ملی هاکی بانوان کشورمان پیش از اعزام به مسابقات آسیایی تایلند اظهار کرد: در حال برگزاری آخرین اردو از ۶ مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی هاکی بانوان کشورمان در مشهد هستیم، خوشبختانه با وجود حساسیت‌هایی که اردوی آخر دارد اما در مشهد امکانات مناسبی از سوی هیات هاکی خراسان رضوی فراهم شده‌است.

وی افزود: چون پیش از این با هیات خراسان رضوی همکاری کرده‌بودم و از امکانات مشهد مطلع بودم، به همین علت وقتی خراسانی‌ها پیشنهاد میزبانی دادند، خوشحال شدیم و این پیشنهاد را پذیرفتیم‌. تمام هزینه‌های اردو از صفر تا صد به عهده خراسان بود. ضمن اینکه می‌خواستیم آخرین اردو در جوار حرم امام مهربانی‌ها باشد تا به بهترین شکل تیم ملی به مسابقات آسیایی اعزام شود.

نایب‌رییس فدراسیون هاکی کشورمان تصریح کرد: سعی کردیم تمام مسائل حرفه‌ای را رعایت کنیم. علاوه بر امکانات، با همکاری دکتر خبیری، مدتی‌ست که رژیم غذایی کاملا حرفه‌ای نیز برای ملی‌پوشان در نظر گرفته‌شده‌است.

عطار در خصوص برنامه مسابقات آسیایی تصریح کرد: بیستم تیرماه تیم ملی به شهر چون‌بوری تایلند اعزام می‌شود، ۲۴ تیرماه مسابقات آغاز می‌شود. در روزهای ۲۲ و ۲۳ تیرماه، تیم ملی ۲ روز تمرین خواهدکرد و سالن در اختیار داریم. 

وی افزود: ۱۵ بازیکن به اردوی آخر تیم ملی دعوت شدند. به جز یکی از بازیکنان که نتوانست در اردو شرکت کند و خط خورد، ۲ بازیکن دیگر نیز پیش از اعزام با نظر کادرفنی خط خواهندخورد. 

نایب‌رییس فدراسیون هاکی گفت: با توجه به اینکه ۸ سال بود هیچ اعزامی برای تیم ملی بانوان کشورمان نداشتیم، نمی‌توانیم توقع خاصی داشته‌باشیم. هرچند لیگ داخلی سالی یک بار برگزار شده، اما تا زمانی‌که تیم در مسابقات مختلف محک نخورد، نمی‌توان پیش‌بینی منطقی و جامعی داشت. دلم به موفقیت ملی‌پوشان روشن است، اما توقع‌ها باید بر اساس منطق باشد. ۸ سال وقفه در اعزام، ضربه بزرگی به تیم ملی هاکی بانوان زده‌است.

وی افزود: ۶ اردوی منظم برای مسابقات آسیایی برگزار کردیم، اما عمر این اردوها به ۶ ماه هم نمی‌رسد. نخستین اردو در بهمن ۹۷، در تبریز برگزار شد. عمر تشکیل این تیم کمتر از ۶ ماه است. البته اردوی تدارکاتی در شهریورماه سال قبل هم داشتیم، اما واقعیت این است که این تیم از بهمن‌ماه، شکل و شمایل حرفه‌ای به خود گرفته‌است.

نایب‌رییس بانوان فدراسیون هاکی در خصوص علت وقفه ۸ ساله در اعزام تیم ملی بانوان به مسابقات بین‌المللی گفت: در آن زمان سمتی در فدراسیون نداشتم، به هر حال سیاست‌های فدراسیون‌های پیشین بر این بوده که تیم ملی بانوان تشکیل نشود. کل هاکی بانوان در برگزاری یک دوره لیگ در کل سال خلاصه می‌شد که هر سال هم از تعداد تیم‌ها کاسته می‌شد. با حضور دکتر قدیمی، رییس جدید فدراسیون سیاست‌ها تغییر کرده و توجه ویژه‌ای به بانوان می‌شود.

وی افزود: می‌خواهیم دوباره هاکی بانوان را به خط پیشرفت برسانیم. خوشبختانه در وزارت ورزش و جوانان هم خانم موسوی، نگاه مناسبی دارد و ارتباط خوبی بین ما وجود دارد.

عطار تصریح کرد: برنامه مسابقات لیگ هنوز مشخص نشده اما در نیمه دوم سال ۹۸، این رقابت‌ها قطعا برگزار می‌شود، برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته تا به هاکی روی چمن توجه ویژه‌ای شود. در همین رابطه قرار است به زودی آقای لیم چیو چوآن، یکی از مدرسان خوب و بین‌المللی از کشور مالزی، دوره‌ای را در ایران برگزار کند. این کلاس‌ها از ۹ تا ۱۶ تیرماه در تبریز برگزار می‌شود.۱۰ تا ۱۲ تیر ویژه آقایان و ۱۴ تا ۱۶ تیر ویژه بانوان خواهدبود. به همه استان‌ها سهمیه داده‌ایم تا در این دوره دانش‌افزایی حضور یابند.

وی افزود: وزارت ورزش و جوانان تصمیم گرفته که هاکی روی چمن در المپیاد ورزشی که اواخر مردادماه برگزار می‌شود، شرکت داشته‌باشد. استعدادها و علاقه زیادی در سطح کشور به رشته هاکی وجود دارد و فدراسیون می‌خواهد حتما پروسه پیشرفت هاکی به خوبی ادامه پیدا کند تا شاهد روزهای خوب برای این رشته ورزشی باشیم.

عطار در پایان تاکید کرد: همچنین یک جاج و یک داور ایرانی نیز به مسابقات آسیایی هاکی اعزام خواهندشد. صدیقه نصیری، داور ایرانی اعزامی به رقابت‌ها در تمام اردوها کنار تیم ملی حضور داشته‌است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: