• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-4714-5
  • خبرنگار : 15249
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش‌وپروش خراسان رضوی:

رویکرد ما در اوقات فراغت امسال مهارت‌آموزی است

مدیرکل آموزش‌وپروش خراسان رضوی گفت: تعطیلات تابستان فرصت مناسبی است تا به مهارت‌آموزی بپردازیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، قاسم‌علی خدابنده، صبح امروز در افتتاحیه پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی که در دبیرستان دخترانه فرزانگان فاتح برگزار شد، عنوان کرد: رویکرد ما در این اوقات‌فراغت مهارت‌آموزی است. تابستان فرصت خوبی است که به مهارت‌آموزی بپردازیم. حدود ۳۲۰ مهارت را در سامانه بارگزاری کرده‌ایم و دانش‌آموزان می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

وی افزود: پرداختن به مسائل تربیت بدنی و سلامت دانش‌آموزان به وفور پیش‌بینی شده و حضور دانش‌آموزان می‌تواند موثر باشد، در رشته‌های بسیار متفاوتی پذیرای دانش‌آموزان هستیم.

خدابنده با اشاره به اینکه «اوقات فراغت اوقاتی است که متعلق به طفل است»، بیان کرد: باید با توجه به علایقی که دارد برنامه‌ریزی کرد، غیر از این جز خستگی در پی نخواهد داشت. باید فرصتی فراهم کنیم که این خستگی ‌دانش‌آموز از بین برود. اگر به این شکل نباشد و والدین مدام برای دانش‌آموزان تکلیف داشته‌باشند و او را از این کلاس به آن کلاس ببرند، در شروع سال تحصیلی دانش‌آموز مشکل خواهد داشت. والدین نباید تکالیف سنگین و اجباری برای کودکان خود داشته ‌باشند.

مدیرکل آموزش‌وپروش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امکانات ما برای پوشش‌دادن یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در سطح استان کافی نیست و خواسته ما همکاری دیگر سازمان‌ها است که بتوانیم تعداد دانش‌آموزان تحت پوشش را افزایش دهیم و بتوانیم دانش‌آموزان بیشتری را در این فضاها جمع کنیم.

وی ادامه داد: بر اساس شعار قدیمی آموزش‌وپروش، مدرسه تعطیل می‌شود اما تربیت تعطیل نمی‌شود، اوقات فراغت برای ما اهمیت دارد. ممکن است به‌ظاهر مدارس ما تعطیل شده باشد اما تعطیل‌بردار نیست و همچنان همکاران ما در تابستان هم مشغول فعالیت هستند.

خدابنده تاکید کرد: این شعار به این معناست که اگر از یک کاری فارغ شدی خودت را با کار دیگری مشغول کنی. ما باید برای دانش‌آموزان برنامه داشته‌باشیم. هر دانش‌آموز در طول دوره ۱۲ ساله‌ای که در اختیار مدرسه و آموزش‌وپروش است بیش از ۳ سال اوقات فراغتش است و یک سال هم تعطیلی‌هاست؛ بنابراین برنامه‌ریزی برای استفاده از این فرصت بسیار مناسب و مهم است.

مدیرکل آموزش‌وپروش خراسان رضوی با بیان اینکه «طبیعی است که آموزش‌وپروش به عنوان متولی این امر هرساله برنامه‌‌هایی داشته‌باشد»، افزود: سال گذشته حدود ۲ هزار و ۱۱۴ پایگاه فراغت داشتیم و امسال هم باتوجه به استقبال خانواده‌ها و دانش‌آموزان، این آمار را باید یک رشد 10 درصدی بدهیم. در سال گذشته حدود ۲۸ درصد از دانش‌آموزان ما در این پایگاه‌ها ثبت‌نام کردند.

وی تصریح کرد: اوقات فراغت فرصتی برای شکوفایی و پروش استعدادهای دانش‌آموزان است و از طرفی تهدیدی است که اگر از این فرصت بهره‌برداری نشود ممکن است به سمت آسیب‌های اجتماعی برود. یکی از راه‌های کنترل و به دور ماندن از این آسیب‌های اجتماعی این است که اوقات فراغت دانش‌آموزان را با این برنامه‌ها پر کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: