• سه شنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-3286-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

دبیر نخستین رویداد بازی انگاری درکسب‌وکارهای شهرداری مشهد:

برخی دانشجویان با مفهوم بازی‌انگاری آشنا نیستند/ ظرفیت خوب کشور در دانش بازی‌انگاری

دبیر نخستین رویداد بازی انگاری درکسب‌وکارهای شهرداری مشهد گفت: دانشجویان و دانش‌آموزان ممکن است با بازی کردن و یا بازی ساختن آشنایی داشته باشند اما مفهوم بازی‌سازی، بازی‌انگاری (Gamification) و بازی‌آفرینی مفهومی است که حتی ممکن است بعضی از دانشجویان از آن اطلاع نداشته باشند.

حنانه جباری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: بازی انگاری (Gamification) را می‌توان به مفهوم استفاده از بازی‌ها و تفکرات بازی گونه در زمینه‌های مختلفی دانست که ذاتا ماهیت بازی ندارند؛ به عبارت دیگر بازی انگاری سود جستن از تمام ویژگی‌های یک بازی مانند قواعد بازی، برد و باخت، کسب امتیاز و ... در مواردی غیر از بازی است. 

وی خاطر نشان کرد: در حقیقت از بازی می‌توان به منظور ایجاد جذابیت در یادگیری، انجام فرآیندهای تکراری و یا فعالیت‌های غیر جذاب برای مقاصد نامرتبط با بازی مورد استفاده قرار داد. بدون شک برگزاری این رویداد می‌تواند به افزایش سطح دانش عمومی شهروندان در این حوزه و آشنایی با مجموعه‌های بازی‌انگاری، طراحی بازی و کسب وکارها کمک‌رسان خوبی باشد در نتیجه زمینه‌ساز رشد و ارتقاء  فرهنگ شهری خواهد بود.

دبیر نخستین رویداد بازی انگاری درکسب‌وکارهای شهرداری مشهد تاکید کرد: در دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد، یک آزمایشگاه بازی‌سازی وجود دارد که به سرپرستی دکتر رمضانیان اداره می‌شود و این امر فرصتی را فراهم کرده تا دانشجویان به صورت داوطلبانه در این آزمایشگاه حضور پیدا کنند و آموزش‌های لازم را فرا بگیرند. به همین مظور، مرکز نوآوری‌های شهری شهرداری مشهد پیشنهاد داد تا از این پتانسیل استفاده کنیم و مفهوم Gamification را به مردم توضیح دهیم که به چه معنا است. 

وی افزود: دانشجویان و دانش‌آموزان ممکن است با بازی کردن و یا بازی ساختن آشنایی داشته باشند اما مفهوم بازی سازی، بازی انگاری و بازی آفرینی مفهومی است که حتی ممکن است بعضی از دانشجویان از آن اطلاع نداشته باشند. واقعا کشور پتانسیل دانش بازی ‌انگاری (Gamification) را دارد که هنوز از آن بی اطلاع هستند و ما تصمیم گرفتیم برای آگاهی مردم این رویداد را برگزار کنیم.
 
دبیر نخستین رویداد بازی انگاری درکسب‌وکارهای شهرداری مشهد عنوان کرد: این رویداد میزبان بنام‌ترین و موفق‌ترین‌ افراد و نهادهای حوزه‌ها‌ی بازی انگاری (Gamification)، طراحی بازی، بازی آفرینی و کسب و کارهای مرتبط با آن خواهد بود و سخنرانان  این رویداد خانم دکتر ریتا مجتهد زاده و آقایان دکتر رسول رمضانیان، مهندس علیرضا رنجبر شورابی، مهندس حسین مزروعی، مهندس سهراب مستقیم، مهندس صمد خطیبی خواهند بود که پیرامون محورهای تفکر خلاق، بازی سازی، نظریه بازی، طراحی بازی و کسب و کارها  گفت‌‌وگو خواهند داشت. 

جباری بیان کرد: برگزاری نخستین رویداد بازی‌انگاری با همکاری دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز نوآوری‌های شهری شهرداری و در راستای ارتقاء سطح دانایی و افزایش آگاهی عمومی اقشار متفاوت مردم مشهد، قرار است این رویداد با عنوان  «بازی خودت را بساز » روز چهارشنبه  12تیرماه 1398 از ساعت 15 الی 21 در محل تالار شهر شورای اسلامی واقع در میدان شهدا برگزار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: