• شنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 984-3591-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

رئیس گروه موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی خبر داد؛

صدور پروانه فعالیت مجموعه‌داری «راه لاجورد» در خراسان رضوی

عکس تزئینی است
پروانه فعالیت مجموعه آثار ارزشمند نقاشی تحت عنوان راه لاجورد به مالکیت «فریداللّه ادیب آیین» از سوی اداره کل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور صادر شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمدرضا پهلوان، رئیس گروه موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: این مجموعه هفتمین مجموعه رسمی و مجوزدار این اداره کل و دومین مجموعه‌ای است که در سال جاری پروانه فعالیت دریافت کرده است.

وی ادامه داد: این مجموعه شامل 130 تابلوی نقاشی ارزشمند از آثار زنده یاد استاد «نصراللّه سروری» هنرمند نقاش افغانستانی است که متعلق به آقای دکتر فریدالدّين ادیب آیین است و به شماره 982500/8806 مورخه 28 خردادماه 1398 ثبت شده است.

رئیس گروه موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی با بیان این‌که، ادیب نیز از هنرمندان نقاش افغانستانی ساکن مشهد است، گفت: این مجوز بر اساس مصوبه هیأت وزیران در سال 1384 تحت عنوان آیین مدیریت ساماندهی و نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال منقول فرهنگی و تاریخی به مدت یک سال و قابلیت تمدید، صادر شده است.

پهلوان یادآورشد: این مجموعه می‌تواند به صورت رسمی نسبت به برگزاری نمایشگاه و یا ایجاد موزه خصوصی فعالیت کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: