• دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-6884-5
  • خبرنگار : 15308
  • منبع خبر : ----

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

خواستار کاهش مسیر اخذ مجوزها هستیم

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: مسير اخذ مجوزها و فرایندها ضعف و مشكلی است كه با آن مواجه هستيم، با حضور استاندار اين مسيرها را شناسايي كرديم و به دنبال كوتاه كردن آن‌ها هستيم، این جزو ضرورت‌هایی است که باید انجام شود.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، علی رسوليان امروز در جلسه تودیع و معارفه رییس سازمان صمت در اتاق بازرگانی خراسان رضوی با بیان اینکه خانم علیرضایی را می‌توان مادر صنعت نامید، اظهار کرد: من شاهد تلاش‌های خانم علیرضایی در حوزه اقتصاد، توسعه صنعت، معدن و تجارت استان بوده‌ام، به عنوان مثال شهرك صنعتى هرات ١٢٠ واحد صنعتى دارد كه همه نتايج زحمات خانم عليرضايي است.

وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری اقتصاد را نقطه كليدي دانستند و تاکید دارند که ما در داخل توانمندي اقتصادی زيادى داريم و چالش درونی را هم بروکراسی اداری و عیوب ساختاری و ضعف‌های مدیریتی دانستند.

رسولیان با اشاره به اینکه ظرفيت‌هاي زيادى در استان خراسان وجود دارد، بیان کرد: سرمايه‌گذاران و  تشکلات و افراد توانمند فراوان هستند اما بروكراسى اداری سنگين و اختیارات محدود، موانعی ایجاد می‌کند.

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: ما ٩١ اختيار را براى توسعه اقتصادی استان شناسايي و تقدیم وزرا کردیم اما بدهکار برخی از دستگاه‌ها شدیم که با اين روش و اختيارات محدود، كار كردن بسيار  دشوار بوده و موجب کند شدن روند توسعه شده است.

وی ادامه داد: همچنين مسير اخذ مجوزها و فرایندها ضعف و مشكل ديگرى است كه با آن مواجه هستيم، با حضور استاندار اين مسيرها را شناسايي كرديم و به دنبال كوتاه كردن اين روندها هستيم، این جزو ضرورت‌هایی است که باید انجام شود.

رسولیان خاطرنشان کرد: امسال برنامه مشخصی را در حوزه اقتصادی با کمک دستگاه‌های اجرایی به خصوص سازمان صمت و مدیریت بانک‌های استان برای مشخص کردن میزان صادرات و پروانه‌های بهره‌برداری، تولیدات و غیره تدوین کردیم.

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در خصوص مشکل اصلی در حوزه بانک‌ها، تصریح کرد: در حوزه بانك‌ها، یکی از الزامات مهه، مشكل تامين مالى و سرمایه در گردش است. ما سال گذشته 8200 میلیارد تومان تسهیلات خالص پرداخت کردیم اما امسال مدیران بانک‌ها در قالب کمیته تامین مالی قول دادند که 15 هزار میلیارد پرداخت کنند و بناست سهم صنعت از 22 به ٣٠ درصد افزايش يابد.

رسولیان گفت: برای عملیاتی شدن برنامه اقتصادی، 25 وظیفه تعیین کردیم که این وظایف باید تقسیم شوند، به اين صورت كه هر بخش وظايف خاص خود را ايفا كرده و اتاق بازرگانى فضاي كسب و كار را مديريت كند تا به نتیجه خوبی برسیم.

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی درخصوص دستاوردهای اخیر در حوزه صنعت، خاطرنشان کرد: در 3 هفته گذشته مجوزهای خوبی را در سطح ملی از جمله مجوزهايي در حوزه پتروشيمى و پالايشگاه گاز خانگیران گرفتيم تا به واحدهاي پالايشگاه‌هاى كوچك استان خراسان تخصيص پيدا كنند، این می‎تواند موجب بهبود اشتغال و افزايش توليد پالايشگاه‌هاى كوچك شود.

وی ادامه داد: با 550 هزار تن گوگرد، صنایع خوبى در سرخس ايجاد كرديم اما كمبود گوگرد داشتيم كه درخواست كرديم و مجوز آن را گرفتیم، امیدواریم به توليد فسفاتی که در سطح کشور منحصر به فرد است، دست یابیم.

رسولیان با اشاره به سخنان حسینی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان، بیان کرد: محدوديت‌ها در حوزه قوانين و اختيارات نياز به جرات مديران دارد. در همین راستا شوراى فرماندهى اقتصاد مقاومتی را براى دفاع از طرح‌هاى اقتصادى كشور تشكيل داديم تا همه اعضای حکومت در آن حضور داشته باشند و هر موضوعی که مدیران ما مشکل دارند در آن شورا مطرح کنیم. استاندار، نيروهاى قضايي، نیروهای نظامی، نمایندگان و ساير مقامات در اين شورا حضور دارند و دبیری این شورا بر عهده من است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: