• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 984-8390-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

بازدید معاون عملیات ناجا از نخستین فرودگاه سبک بخش خصوصی کشور/ با بی‎مهری‎های بسیاری مواجه هستیم

امروز سردار حسین ساجدی‌نیا، معاون عملیات ناجا به همراه فرمانده انتظامی استان خراسان‌رضوی از نخستین فرودگاه سبک بخش خصوصی کشور در کاشمر بازدید کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در این بازدید مدیر شرکت کاویان پرواز ترشیز گفت: عملیات ساخت این فرودگاه از اسفندماه سال 93 در زمینی به مساحت 17 هکتار و با ساخت برج مراقبت، آشیانه و ساختمان اداری با 2 هزار مترمربع زیربنا و باند پرواز آغازشده است.

محمدرضا کاویانی افزود: این نخستین فرودگاه سبک بخش خصوصی کشور است و امکان فرود هواپیمای سبک نیز در این مجموعه وجود دارد.

وی اظهار کرد: با پیگیری‎های انجام شده و با نظر مساعد سازمان هواپیمایی کشور مجوز هواپیماهای کم عرض گرفته شده که در این راستا 77 هکتار دیگر به مساحت مجموعه اضافه شده است.

کاویانی بیان کرد: تاکنون مجوز آموزشگاه خلبانی فوق سبک و سبک را اخذ کرده‎ایم، همچنین کد چهارحرفی OIMQ از سوی سازمان جهانی بین‌المللی هوایی برای این فرودگاه در نظر گرفته ‌شده و این کد اختصاصی فرودگاه کاشمر در تمام دنیا به رسمیت شناخته می‌شود.

وی همچنین افزود: با توجه به یک‌هزار و 450 متر طول باند و 22.5 متر عرض در حال حاضر هواپیماهای زیر 70 نفر می‎توانند در فرودگاه کاشمر فرود بیایند.

کاویانی گفت: فرودگاه کاشمر نه تنها نشنال بوده و با فرودگاه شاهرود هیچ تفاوتی ندارد بلکه اولین فرودگاه خصوصی در کشور و حتی آسیاست که مجوز هواپیماهای کم عرض را دارد.

وی با تاکید بر اینکه آماده هرگونه همکاری با نیروی انتظامی هستیم، بیان کرد: در صورت نیاز این فرودگاه به طور رایگان در اختیار نیروی انتظامی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه اکنون دارای دو هواپیما هستیم، به انتقاد از بی‎مهری‎های مسئولان شهرستان نسبت به این فرودگاه پرداخت و اظهار کرد: به رغم ظرفیت و موقعیتی که با احداث این فرودگاه برای کاشمر ایجاد کرده‎ایم اما مسئولان شهرستان هیچ گونه حمایتی نکرده‎اند.

مدیر شرکت کاویان پرواز ترشیز گفت: برای گسترش فرودگاه مجوز دو هزار متر دیگر گرفته شده است، قطعأ اگر این فرودگاه در هر شهر دیگری می‎بود مسئولان حمایت بیشتری می‎کردند.

کاویانی عنوان کرد: اکنون برای افزایش تعداد هواپیما و گسترش آن با کمبود اعتبار و سرمایه مواجه هستیم و گرنه می‏توانستیم حتی کلاس‎های آموزش خلبانی را در این فرودگاه برگزار کنیم تا دانشجویان شرق کشور برای آموزش مجبور نباشند به تهران بروند.

وی گفت: به رغم اینکه فرودگاه کاشمر آمادگی آموزش دانشجویان رشته خلبانی را دارد اما تاکنون هیچ کدام از دانشگاه‌ها نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام نکرده‎اند.

او بیان کرد: به رغم اینکه برای احداث این فرودگاه منزل مسکونی خود را به فروش رسانده‎ام اما ناملایتی‌های بسیاری به ما شد، بسیاری از مسئولان تاکنون حتی یک بار از این محل بازدید نکرده‎اند. این فرودگاه را برای شهرستان و زمان حوادث غیر مترقبه با هزینه شخصی احداث کرده‎ام ولی ای کاش مسئولان قدر این موقعیت را می‎دانستند.

در این بازدید همچنین معاون عملیات ناجا نیز گفت: به این نتیجه رسیده‌ایم که در عملیات‌ها پهباد بهتر جوابگو بوده تا اینکه هواپیمایی بخواهد مورد استفاده قرار گیرد.

حسین ساجدی‎نیا بیان کرد: برای همکاری با فرودگاه سبک کاشمر باید ابتدا بررسی‌ها و کارشناسی‌های  لازم صورت گیرد.

در ادامه از نقاط مختلف، امکانات و باند فرودگاه بازدید به عمل آمد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: