• چهارشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-5886-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مطرح کرد؛

رتبه اول تا سوم خراسان رضوی در تمام آسیب‌های اجتماعی

عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: غیر ممکن است که یک آسیب اجتماعی را در کشور دنبال کنید و خراسان و مشهد جزء رتبه‌های اول تا سوم نباشند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر حسین اکبری در نشست «یک روز با جامعه شناسی» که با حضور دانش‌آموزانِ فارغ التحصیل در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: هنگامی که از جامعه‌شناسی صحبت می‌شود تعاریف زیادی به میان می‌آید و یکی از آن تعریف‌ها این است که جامعه‌شناسی زاییده روابط افراد بین یکدیگر و محصول حیات اجتماعی است.

وی افزود: جامعه‌شناسی یکی از رشته‌هایی است که بسیار ظرفیت دارد و با رشته‌های دیگر مانند کامپیوتر، هوش مصنوعی و .... ترکیب می‌شود در نتیجه با انجام فعالیت‌های بین رشته‌ای می‌توانیم به موفقیت‌های بسیاری دست یابیم.
 
عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد خاطر نشان کرد: در دانشگاه فردوسی مشهد مرکز رشد علوم انسانی وجود دارد و کار این مجموعه حمایت از ایده‌های خلاقانه است که ایده‌های مختلفی در این مجموعه معرفی می‌شود و دانشجویان علوم اجتماعی هم می‌توانند وارد این حوزه شوند و ایده‌های خود را با این مجموعه در میان بگذارند.
 
وی اضافه کرد: حوزه تحقیقات اجتماعی بسیار وسیع، پردرآمد و رو به رشد است که می‌توان به آن ورود پیدا کرد و این امر به توانایی‌های دانشجویان برمی‌گردد که به دنبال فعالیت‌های مختلف در این حوزه باشند و خود را محدود به استاد و دانشگاه نکنند.
 
اکبری گفت: متاسفانه در جامعه ما مسائل و مشکلات اجتماعی زیادی وجود دارد که در این زمینه استانداری از دانشگاه خواسته تا به صورت ویژه در سه حوزه آب، زیارت و گردشگری و آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کند و این امر نشان می‌دهد که مقوله سوم مانند آب برای استانداری مهم به شمار می‌رود. تقاضا برای این‌گونه مسائل و مشکلات بسیار زیاد است که می‌توان از طریق آن‌ها کسب درآمد کرد.

عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: خوشبختانه و یا بدبختانه خراسان رضوی و مشهد در مسائل اجتماعی رتبه اول، دوم و سوم را دارند و غیر ممکن است که آسیبی را در کشور دنبال کنید و خراسان و مشهد جزء رتبه‌های اول تا سوم نباشند، بنابراین بازار کار در این حوزه بسیار گسترده و وسیع است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: