• دوشنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 984-6985-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

در گفت‌وگو با ایسنا مطرح شد؛

جلسات سرد خانه احزاب خراسان رضوی در نزدیکی انتخابات

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت:  مسئولان گاهی تنها احزاب را بر حسب اجرای یک بخشنامه یا رهنمود از دولت دور هم جمع می‌کنند.
 
سید جواد رضویان‌راد در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، اظهار کرد: علیرغم پیگیری تعدادی از احزاب جلسات خانه احزاب سرد است و تشکیل نمی‌شود، در صورتی که در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی ضرورت دارد که این اتفاق رخ دهد و بی‌توجهی مسئولان به احزاب کاملا به این فضای سرد کمک می‌کند.
 
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر فرماندار مشهد انتخاب شده، بدون اینکه از احزاب مشاوره بگیرند و احزاب در این انتخاب نظر دهند، مگر اینکه اتفاقی رخ دهد. گاهی نیز مسئولان بنا دارند که احزاب را بر حسب اجرای یک بخشنامه یا رهنمود از دولت دور هم جمع کنند.
 
مسوولان به ارتباط با احزاب نیازی ندارند

رضویان‌راد با بیان اینکه معاون سیاسی استاندار با احزاب جلسه‌ای گذاشتند و بعد از آن قول دادند که این جلسات به صورت مستمر ادامه پیدا کند، عنوان کرد: اما این اتفاق رخ نمی‌دهد و دلیلش هم این است که آن‌ها به صورت سازمانی و تشکیلاتی به این ارتباط و تعامل نیاز ندارند، این در کشور نقطه ضعف است که با احزاب سلیقه‌ای برخورد می‌شود و برخوردهای سیلقه‌ای افراد را به بی‌تفاوتی می‌کشاند.
 
این فعال سیاسی اصولگرا گفت: آقای استاندار شورای مشورتی سیاسی تشکیل دادند، خودشان برای این شورا یک سری افراد را انتخاب کرده و بیان کردند که بنا داریم هر چند وقت یک بار این جلسه را تکرار کنیم. اولین جلسه را تشکیل دادند اما از احزاب به معنای تشکل‌های رسمی به عنوان اصولگرایان، اصلاح‌طلبان یا خانه احزاب نخواستند که نظرات خود را ارائه دهید.
 
عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: در حال حاضر در شورای مرکزی خانه احزاب 7 نفر اصولگرا و 7 نفر اصلاح‌طلب داریم که منتخبان احزاب اصلاح‌طلب و اصولگرا هستند، یک نفر نیز از اعتدالیون حضور دارد. افراد شورای مشورتی که استاندار دعوت کردند و با آن‌ها جلسه گذاشتند، خوشبختانه یا متاسفانه هیچ کدامشان در شورای مرکزی خانه احزاب نیستند یا شاید دو نفر حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: همان‌طور که اگر شورای اداری تشکیل نشود مسئولان دولتی و کشوری استاندار را توبیخ می‌کنند اما در خصوص شورای مشورتی احزاب یک سیلقه است و اگر دوست داشته باشد دعوت می‌کند و اگر دوست نداشته باشد نیز دعوت نمی‌کند.
 
رضویان‌راد در خصوص فعالیت‌های اقتصادی استاندار، گفت: ما ظرف این 40 سال عادت کردیم که این جمله را بشنویم که سیاست ما عین دیانت ماست، اگر آن را به عنوان یک رهنمود به کار می‌گرفتیم بسیار خوب بود. اگر ما امروز در اقتصاد دچار مشکل هستیم، به این دلیل است که سیاسی برخورد کردیم.
 
این فعال سیاسی اصولگرا بیان کرد: استاندار بیش از 100 معین انتخاب کرده و با آن‌ها تفاهم‌نامه امضا کردند. علیرغم اینکه می‌گوییم اقتصاد بر سه پایه دولتی، خصوصی و تعاونی نهاده شده و مقام معظم رهبری می‌فرمایند که تعاون چشمه جوشان اشتغال و سر انگشت گره‌گشایی است که می‌تواند از گسترش فقر و بی‌عدالتی جلوگیری کند اما اصلا جایگاهی در بخش اقتصادی استاندار ندارد و مورد مشورت واقع نمی‌شود.
 
عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد: به اندازه‌ای که به اتاق بازرگانی، صنعت و معدن و انجمن مدیران صنایع مسئولیت واگذار می‌شود، به اتاق تعاون به عنوان اتاقی که مسئولیت بخش تعاون را دارد، اهتمام نمی‌کنند و ارزش نمی‌دهند. این موارد جزو گلایه‌هایی است که وجود دارد، کار از گلایه گذشته زیرا گوش شنوایی برای آن‌ها وجود ندارد و با بی‌تفاوتی از آن عبور می‌شود.
 
وی اضافه کرد: نقد ما به استاندار این بوده که به کار اقتصادی شهرت پیدا کرده اما هنوز نتایج آن ملاحظه نمی‌شود. کار دولت رو به انتها است و مشخص نیست که استاندار  بعدی این فعالیت‌های آقای رزم‌‎حسینی را ادامه دهد. استاندار سلیقه‌ای را به خرج دادند و پیگیری می‌کنند، در این سیلقه هم‌افزایی ایجاد کردند تا هماهنگی بیشتری صورت گیرد اما اگر آن را رصد کنیم متوجه می‌شویم که شهرداری، معین‌ها و کمیته امداد کار خود را انجام می‌دهند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: