• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-15014-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

فضاهای سبز شهری بر کاهش مصرف مواد غذایی ناسالم تاثیر دارند

محققان دانشگاه پلیموث انگلستان دریافتند  قرار گرفتن در معرض محیط سرسبز در نزدیکی محل زندگی موجب کاهش میل به مصرف غذاهای ناسالم، سیگار و الکل خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از نیوز، این تحقیق ادامه تحقیقات گذشته این گروه در مورد تاثیر ورزش در محیط سرسبز و کاهش میل به مصرف غذاهای ناسالم، سیگار و الکل است.

بر اساس نظر دانشمندان نتیجه این تحقیقات، شاخصی در اهمیت حفاظت و ایجاد محیط‌های سرسبز در شهرها برای ارتقا سلامت عموم خواهد بود.

این تحقیق با 149 شرکت‌کننده و ارزیابی تاثیر قرار گرفتن در محیط‌های طبیعی مختلف از جمله فضاهای سبز عمومی در نزدیکی محل زندگی و نحوه دسترسی به محیط و ارتباط آن با اشتیاق به مصرف غذاهای ناسالم انجام شد.

نتایج این تحقیق نشان داد دسترسی به فضای سبز، موجب کاهش اشتیاق افراد به مصرف مواد غذایی ناسالم می‌شود و این تاثیر در فضاهای سبز مختلف تا حدودی مشابه است.

لاین مارتین از محققان این تحقیق اظهار کرد: فعالیت جسمی در محیط بیرون از منزل نه فقط به تندرستی فرد کمک خواهد کرد، بلکه روشی ساده برای کاهش میل به مصرف مواد غذایی ناسالم خواهد بود.

این تحقیق اولین تحقیق در زمینه تاثیر فضای سبز عمومی بر سلامت بدن است و شاخصی برای حمایت از برنامه‌های حفاظت فضای سبز شهری نیز محسوب می‌شود.

 دکتر Sabine Pahl از مرکز روانشناسی اظهار کرد: علاقه به رفتارهای مضر مانند سیگار کشیدن، مصرف الکل و خوردن مواد غذایی ناسالم از بزرگترین چالش‌های بهداشت جهانی در زمان کنونی است که موجب ابتلا به سرطان، چاقی و دیابت می‌شود.

وی در ادامه افزود: این تحقیق نشان می‌دهد که اشتیاق به رفتارهای ناسالم ذکر شده با روش ساده قرار گرفتن در معرض فضای سبز کاهش می‌یابد و این اولین قدم امیدوارکننده در ارتقا سلامت عمومی است.

تحقیقات آینده این گروه در مورد ویژگی‌های فضاهای سبز آینده و کمک به افراد در مقابل گرایش‌های مشکل‌ساز خواهد بود تا بهتر بتوان سلامت عمومی جامعه را ارتقا داد.

نتایج این تحقیق در نشریه Health & Place منتشر شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: