• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-8286-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

سه عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در فهرست سرآمدان علمی کشور قرار گرفتند

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از قرار گرفتن سه عضو هیات علمی این دانشگاه در میان سرآمدان علمی کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محسن تفقدی اظهار کرد: همه ساله  فدراسیون سرآمدان علمی ایران تحت حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف دستیابی به مرجعیت علمی، افزایش کیفیت علمی کشور و کمک به توسعه تحقیقات محققان معتبر، سرآمدان علمی  را از بین افراد با توانمندی پژوهشی معتبر شناسایی و آنها را در ۲ گروه الف و ب و با توجه به اعتبار علمی کسب شده توسط هر فرد مورد حمایت خود قرار می دهد .

وی افزود: در سال جاری فدراسیون ۷۵ نفر از محققان را به عنوان سرآمدان علمی کشور انتخاب کرده است که  نام سه نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این فهرست قرار گرفته است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد:  دکتر محسن قنبری با کسب رتبه۶۰ و اعتبار علمی ۵۰،  دکتر محمد رمضانی استاد ممتاز دانشکده داروسازی و مرکز تحقیقات علوم دارویی  با کسب رتبه۶۳ و اعتبار علمی ۴۲ و خانم دکتر  مونا علی‌بلندی عضو هیأت علمی پژوهشی دانشگاه با کسب رتبه ۷۲ و اعتبار علمی ۳۴ در این فهرست قرار گرفته اند .

دکتر تفقدی در خصوص شرایط و نحوه انتخاب افزود: شناسایی و انتخاب سرآمدان علمی توسط فدراسیون انجام می شود و نیازی به ارسال مدرک و اقدام خاصی نیست. برای این امر، مقالات منتشر شده در نشریات برتر، توسط محققان ایرانی در پایگاه داده web of Science جستجو و اطلاعات افراد استخراج می شود و سپس امتیازدهی و رتبه بندی افراد براساس این اطلاعات صورت می گیرد .

وی عضو هیأت علمی بودن حداقل یک موسسه علمی یا پژوهشی کشور را از جمله شرایط عمومی این انتخاب عنوان کرد و افزود: در خصوص شرایط اختصاصی این انتخاب ، عضو هیأت علمی باید  برنده جوایز معتبر علمی مانند نوبل، کاولی، فیلدز، مصطفی (ص) و ... باشد وهمچنین باید  نویسنده مقاله در مجلات nature  یا science  به عنوان نویسنده اول یا مسئول باشد (فقط مجله  natureمد نظر می‌باشد و سایر مجلات خانواده nature را شامل نمی شود) .

وی افزود: دریافت پژوهانه نقدی، استفاده از گرنت خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ، حمایت از انتشار مقاله در نشریات برتر، حمایت از شرکت در کنگره‌های معتبر بین‌المللی و حمایت از شرکت در دوره های مطالعاتی معتبر ازجمله حمایت های تشویقی و جوایز درنظر گرفته شده برای منتخبان فدراسیون سرآمدان علمی ایران است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: