• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-11887-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

انتشار فراخوان سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد؛ خانه بهار ۹۹

فراخوان سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد؛ خانه بهار ۹۹ منتشر شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، شهرداری مشهد با هدف ایجاد فضای مناسب شهری در آستانه نوروز، ایجاد زمینه برای رشد هنر شهری و همچنین بهره‌گیری از هنر هنرمندان ایرانی، همزمان با آغاز بهار و نوزایی طبیعت در اسفندماه ۱۳۹۸ و بهار ۱۳۹۹، سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد- خانه بهار را برگزار می کند.

این جشنواره شامل سه بخش اصلی، دانشگاهی و جنبی است. بخش اصلی شامل موضوعات یادمان‌های شهری، گل‌آرائی و طراحی هنری فضای سبز، دیوارنگاری، آذین‌بندی، هنرهای نمایشی، گرافیک شهری است. 

بخش دانشگاهی شامل موضوعاتی چون پروژه‌های دانشجویی هنر شهری، نقد و تحلیل هنر شهری، حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی و بخش جنبی نیز از دو قسمت بین‌الملل و مهمان بازار هنر شهری تشکیل شده است.

رویکردهای محتوایی سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد- خانه بهار ۹۹  «مشهدالرضا شهر زیارت و معنویت»،  «من مشهد را دوست دارم» و  «مشهد گلستان می‌شود»، معرفی شده است.

شرایط و مقررات کلی جشنواره شامل مراجعه به سایت bahar99mashhad.ir و تکمیل فرم شرکت در جشنواره بوده و استفاده از مواد و مصالح سازگار با محیط زیست در ساخت اثر و توجه به باصرفه بودن اثر در کلیه بخش‌های جشنواره مورد تاکید و آثار دارای این ویژگی‌ها از اولویت برخوردار است.

همچنین برای طرح‌های پذیرفته شده در جشنواره بر اساس جدول زمان‌بندی کارگاه  «پرورش و تکمیل ایده تا اجرا» برگزار می‌گردد تا طرح‌های پذیرفته شده بر اساس نظر هیات داوران کامل و اجرایی گردد. ضمنا تکمیل فرم شرکت در جشنواره به منزله پذیرش ضوابط و رای هیات انتخاب و داوران در تمامی مراحل جشنواره است.

آثار متقاضی شرکت در بخش اصلی و دانشگاهی نباید در جایی دیگر اجرا و یا اکران شده باشد(شامل بخش هنرهای نمایشی نمی‌گردد). به علاوه کلیه موارد حقوقی در خصوص رعایت قوانین مالکیت معنوی (کپی رایت) آثار پیشنهادی به عهده 
متقاضی بوده و دبیرخانه جشنواره در هر مرحله‌ای که متوجه عدم رعایت موضوع گردد، ضمن خروج اثر از ادامه فرایند جشنواره حق اقدام قانونی خواهد داشت.

جشنواره حق استفاده از آثار را در کلیه تولیدات خود خواهد داشت و اتخاذ تصمیم درباره مسائل پیش‌بینی نشده و یا تغییر شکل اجرایی در صورت نیاز به عهده ستاد 
برگزاری جشنواره خواهد بود.

نظر به ضرورت رعایت الزامات شهری(مانند مسائل ترافیکی، منطقه‌ای و ....) تصمیم‌گیری درخصوص اجرای آثار در سطح شهر، به عهده دبیرخانه جشنواره خواهد بود و انتخاب در هر مرحله به منزله ساخت و اکران نیست.

آخرین مهلت تحویل آثار به دبیرخانه در بخش اصلی ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۸، بازبینی هیات انتخاب ۱۸ تا ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸، اعلام نتایج اولیه ۲۲ آبان ماه، برگزاری کارگاه‌های تولید آذر ۱۳۹۸، فرایند عقد قرارداد تا پایان آذر ماه، تولید آثار دی و بهمن ۱۳۹۸ و نصب و آماده‌سازی شهری آثار اول تا ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۸ خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: