• پنجشنبه ۲۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 984-13090-5
  • خبرنگار : 15284
  • منبع خبر : ----

نشست دهیاران شهرستان‌های نیشابور و فیروزه برگزار شد

نشست دهیاران شهرستان‌های نیشابور و فیروزه با حضور معاون امور دهیاری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور در اردوگاه شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حمید گرمابی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: دهیاران نمایندگان عالی دولت در روستاها هستند؛ بنیاد مسکن بنیادی خودگردان است به همین علت مشکلاتی ایجاد شده که دلیل آن همپوشانی وظایفی است که با دهیاری‌ها دارد و هرچه سریع‌تر باید این معضل حل شود.

وی ادامه داد: مباحثی در تبصره هشت گفته شده که مورد تایید بنده نیز هست، لایحه‌ای وجود دارد که دارای قوانینی در رابطه با طرح جامع دهیاری‌هاست که این لایحه در حال بررسی است و منتظریم که در صحن مطرح شود که با مصوب شدن آن بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

در ادامه هاجر چنارانی نماینده دیگر نیشابور در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست عنوان کرد: باید پتانسیل‌های تک تک روستاهای شهرستان نیشابور و فیروزه شناسایی شوند.

وی ادامه داد: هر روستایی می‌تواند طرح و ایده‌ای داشته باشد؛ دهیارها نمی‌توانند به طور دائم در پست خود باشند؛ مانند نماینده مجلسی که به رای مردم انتخاب می‌شود دهیارها نیز به همین روال منصوب می‌شوند.

چنارانی با بیان اینکه باید استعدادها توسط دهیاری‌ها شناسایی شوند، اظهار کرد: لایحه طرح جامع دهیاری‌ها مخالفان زیادی دارد؛ امروزه حرف اول دنیا در اقتصاد گردشگری است و باید به این سمت حرکت کنیم.

وی گفت: ۱۵۰۰میلیون دلار از صندوق توسعه برای طرح اشتغال روستاییان اختصاص داده شد که ۴ درصد آن مربوط به مناطق مرزی بود و هیچگاه مانند این طرح تکرار نشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: