• پنجشنبه ۲۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-8686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مطرح کرد؛

برگزاری 3 اردو‌ی جهادی توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تابستان

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برگزاری 3 اردوی جهادی در مناطق محروم مشهد، نیشابور و کلات طی تابستان امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر علی‌رضا ابراهیم‌زاده در نشست خبری که در ساختمان شماره 3 دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه «مدیریت امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارای 3 اداره قرآن و عترت، فرهنگی و فوق‌برنامه است»، درخصوص برنامه‌های تابستانه اداره قرآن وعترت اظهار کرد: در 30 تیرماه اعزام تیم 9 نفره به سبزوار جهت مسابقات قرآنی را شاهد خواهیم بود.سپس  میزبانی منطقه 9 کشوری در مسابقات قرآن را برعهده داریم که این مسابقات حدود 400 نفر شرکت کننده دارد. 

وی ادامه داد: اعزام برگزیدگان کشوری مسابقات قرآن به شهر همدان در شهریور ماه سال جاری ، برگزاری کرسی‌های  تلاوت قرآن برای دانشجویان و برگزاری کلاس‌های آمادگی در مسابقات کشوری که در تابستان امسال برگزار خواهد شد از دیگر برنامه‌های اداره قرآن و عترت در تابستان امسال است‌.

مدیر امور فرهنگی وفوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مورد برنامه های اداره فرهنگی در تابستان تصریح کرد: آماده نمودن، پیگیری و اعزام شرکت کنند‌گان درجشنواره سیمرغ، ادغام کانون‌های خیریه در یک کانون ویا هماهنگ شدن آنها با یک‌دیگر با توجه به تعدد آنها از دیگر اقدامات پیش ‌رو در این اداره است.

ابراهیم‌زاده در رابطه با برنامه‌های کانون‌ها گفت: کلاسهای کمک‌های اولیه و کارگاه‌های مهارتی با بیماران روانی در بیمارستان ابن سینا توسط  کانون هلال احمر برگزار خواهد شد. مسابقات کتاب خوانی توسط کانون کتابخوانی، طرح امام زمان شناسی در کانون قران و عترت و.... برگزار می‌شود.

وی  در مورد جزئیات اردوهای جهادی که یکی ازاقدامات اداره فوق برنامه است، گفت: اواخر بهار اردوی جهادی با ارائه خدمات دندان پزشکی طی سه روز در شهرک شهید رجایی مشهد انجام شد. اردو‌های جهادی دیگری در تاریخ 29 تیرتا 5 مرداد درمناطق محروم نیشابور و در تاریخ  10 و11 مرداد در مناطق محروم شهر کلات انجام خواهد شد. همچنین در مناطق محروم مشهد در تاریخ 1 تا 10 شهریور ماه اخرین اردوی جهادی درتابستان را خواهیم داشت. این اردوها در حوزه‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، بینایی‌سنجی وشنوایی‎سنجی است.

مدیر امور فرهنگی وفوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: اردوهای جهادی ابتدا باید توسط دانشجویان درخواست شود و پس ازتصویب در ستاد اردوهای جهادی این اردو‌ها به صورت دوره‌ای اجرا می‌شود که تاکنون 4 اردوی جهادی برای امسال مصوب شده و اولین مورد آن هم در خرداد ماه در یکی از مناطق محروم مشهد برگزار شد.

ابراهیم‌زاده با اشاره به اینکه « دراردوی جهادی برگزار شده 50 نفر از اساتید، دانشجویان و رزیدنت‌ها شرکت کردند و به حدود 400 نفر خدمات ارائه دادند»، تصریح کرد: برخی از سازمان‌‎ها در هزینه این اردوها همکاری می‌کنند. برخی از این هزینه‌ها را دانشگاه علوم پزشکی می پردازد اما سازمان‌های هلال احمر، کمیته امام خمینی ، سپاه و آموزش وپرورش در ارائه این خدمات کمک می‌کنند. هزینه اخرین اردوی جهادی  حدود  20 میلیون بود. 
 
وی با بیان اینکه «برخی از این اردو‌های جهادی جنبه آموزشی دارند و برخی دیگر به ارائه خدمات می‌پردازند»، بیان کرد: به‌طورکلی دانشجویان دندان‌پزشکی  و پزشکی بیشترین متقاضی شرکت در این برنامه‌ها هستند. 

مدیر امور فرهنگی وفوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه «نمایشگاه دفاع مقدس را در شهریور ماه برگزار خواهیم کرد»، گفت: همچنین اردو ویژه فعالان کانون‌ها و تشکل‌ها به مقصد شمال غرب جهت بازدید از جاذبه‌های ملی، فرهنگی مذهبی و..  برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: