• پنجشنبه ۲۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-8886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر امور تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

همیشه در المپیاد ورزشی جزو 5 دانشگاه برتر بوده‌ایم

مدیر امور تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد همواره جزو مقام‌آوران در سطح کشوری بوده وهمیشه از بین 65 دانشگاه شرکت کننده در المپیاد ورزشی جزو 5 دانشگاه برتر کشور است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، عباس چمنیان در نشست خبری که در ساختمان شماره 3 دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، درخصوص فعالیت‌های اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تابستان گفت: فعالیت‌های ما در تابستان به دلیل وجود اوقات فراغت دانشجویان و کارکنان دانشگاه به 2 برابر افزایش می‌یابد. 

وی در مورد المپیادهای ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: یکی از فعالیت‌هایی که به صورت مداوم در تابستان‌ها اجرا می‌شود المپیادهای ورزشی در سطح کشوری است. این المپیادها به شکل چرخشی برگزار می‌شود و به گونه‌ای است که تابستان امسال در بخش دختران و تابستان سال بعد در بخش پسران اجرا می‌شود .

 مدیر امور تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: تابستان امسال المپیاد ورزشی  دختران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در 10 رشته ورزشی برگزار می‌شود. برنامه‌ریزی تیم‌های ورزشی حدود 5 الی 6 ماه قبل از سال 98 انجام شده  و در تمام رشته‌ها دانشجویان دختر فعال هستند. تعداد افراد اعزامی ما در المپیاد امسال به حدود 90  نفر می‌رسد. 
 
چمنیان با اشاره به اینکه «رشته‌های اعزامی شامل فوتسال ، والیبال،  بسکتبال،  شنا،  دومیدانی،  تیراندازی، تنیس روی میز، آمادگی جسمانی، بدمینتون و ورزش های رزمی است»، خاطر نشان کرد: حضور کاروان دانشگاه ما در 8 رشته  قطعی است. در 2 رشته‌ی آمادگی جسمانی و ورزش‌های رزمی اگر افراد به حد نصاب برسند می‌توانیم شرکت کنیم.

 وی نسبت به موفقیت کاروان اعزامی اظهار امیدواری کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد همواره جزو مقام‌آوران در سطح کشوری است وهمیشه از بین 65 دانشگاه شرکت کننده در المپیاد ورزشی جزو 5 دانشگاه برتر کشور است. امسال هم همانند سال‌های گذشته نسبت به مقام‌آوری دانشجویان امیدوارهستیم. 

مدیر امور تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت تابستانی برای کارکنان  دانشگاه خبر داد وافزود: در 12 رشته ورزشی شرکت کننده داریم که در5 رشته دختران و در7 رشته پسران به فعالیت می‌پردازند و حدود 600 نفر ثبت نام کننده داریم که در رده سنی 7 تا 15 سال از صبح تا ظهر در اماکن ورزشی مشغول به فعالیت هستند.

چمنیان در خصوص فعالیت مجموعه آبی و پیست دوچرخه سواری دانشگاه علوم پزشکی  مشهد افزود: در مجموعه آبی دانشگاه علوم پزشکی حدود 43 هزار نفر عضو داریم که به طور متوسط روزی 700 نفر مراجعه می‌کنند و این مجموعه یکی از مجموعه‌های فعال در حوزه تربیت بدنی  است. همچنین روزهای فرد دوچرخه سواری دختران در پیست انجام می‌شود که به صورت آزاد هم برای کارمندان و هم برای دانشجویان برگزار می‌شود.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: