• پنجشنبه ۲۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-16714-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

رئیس هیٲت مدیره مجمع خیران کشور مطرح کرد:

نیاز ۱۴ هزار خانوار دارای معلول به واحد مسکونی

رئیس هیئت مدیره مجمع خیران کشور گفت: ۱۴ هزار واحد مسکونی مورد نیاز برای تحویل به خانوارهای دارای معلول نیاز است که تعداد ۶ هزار واحد آن تامین شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حبیب‌الله بوربور امروز در مراسم اختتامیه تجلیل از نیکوکاران برگزیده سراسر کشور که در هتل الغدیر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در برگزاری این نشست مجمع خیران سه هدف را در دستور کار خود قرار دادند یکی اینکه جامعه نیکوکاران حامی معلولان کشور ۷ سال پیش راه‌اندازی شده و با اتخاذ تصمیم جدید قرار بر این شده تا این مجمع در تمام استان‌ها و شهرستان‌ها شعبه داشته باشد. گفتنی است که بنای این کار را با همکاری سازمان بهزیستی بنا نهاده‌ایم و هیئت موسس آن تشکیل شده است.

وی افزود: در این همایش نیکوکاران ما متعهد شدند تا حدود ۵۰۰ واحد مسکونی را به پایان برسانند. تاکنون با همکاری بهزیستی توانستیم تعداد ۶ هزار ۷۰۰ واحد تحویل خانوارهای جامعه هدف خود دهیم. گفتنی است که ۱۴ هزار واحد مسکونی برای خانوارهای دارای معلول نیاز است که تعداد ۶ هزار واحد آن تامین شده است.

بور بور ادامه داد: هدف بعدی ما در این همایش تقدیر و سپاسگزاری از نیکوکاران است.  هدف بعدی ایجاد و ساخت مسکن برای افراد بی‌سرپناه و خانوارهای دارای دو معلول به بالا است. امید است سه هدفی که در نظر داریم تحقق پیدا کند.

رئیس هیئت مدیره مجمع خیران کشور گفت: نکته اینجاست که مسئولان بهزیستی در ابتدای کار به ما اعلام کردند که برای این خانوارها تعداد ۲ هزار واحد مسکونی نیاز است، اما پس از تحویل مسکن‌ها اعلام کردند تعداد خانوارهای مورد نیاز مسکن ۶ هزار خانوار است، اما امروز اعلام شده که تعداد ۱۴ هزار واحد مسکونی برای جامعه هدف نیاز است. 

وی با اشاره به آموزش افراد معلول برای توانمندسازی آن‌ها تصریح کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای باید به خانواده این افراد آموزش لازم را ارایه داده و به کار گیرد. همچنین دولت باید به کارگیری ۳ درصد از معلولان را براساس قانون استخدام معلول در ادارات دولتی به کار بگیرد. حال آنکه نه وزارت کار و نه بنیاد شهید این کار را انجام نداده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: