• شنبه ۲۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-17614-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

استاندار:
بهزیستی، ناکارآمدی‌‌ اقتصادی و اجتماعی ما را نشان می‌دهد

استاندار خراسان رضوی گفت: بهزیستی تابلو ناکارآمدی حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی ماست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رزم حسینی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل و معاونان اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، اظهار کرد: تابلو ناکارآمدی در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و آموزشی در بهزیستی دیده می‌شود، یعنی اگر هر ناکارآمدی و مشکلی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و آموزشی وجود داشته باشد، آثارش در بهزیستی نشان داده می‌شود.

وی ادامه داد: بهزیستی با انواع معلولیت‌ها و مسائل اجتماعی مواجه است و به تنهایی نمی‌تواند متولی حل همه این مسائل باشد، لذا همه دستگاه‌ها باید به کمک بهزیستی بیایند.

رزم حسینی با اشاره به تجربه اجرای طرح نجات با همکاری تمام دستگاه‌ها و نهادها در کرمان، تصریح کرد: در اجرای اینگونه طرح‌ها – با هر نامی که داشته باشد- باید همه دستگاه‌ها از نیروی انتظامی و دادستانی گرفته تا سازمان‌های مردم نهاد مشارکت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های بسیاری در راستای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در استان به وجود آمده است که بهزیستی می‌تواند از این طرفیت استفاده کرده و بخشی از وظایف خود را با همکاری یکدیگر انجام دهد.

استاندار خراسان رضوی افزود:  بر این اساس برای نمونه سازمان فنی و حرفه‌ای را مکلف کردیم که به افراد دارای شرایط ویژه آموزش رایگان دهد. همچنین دانشگاه فردوسی باید در زمینه انجام طرح‌های پژوهشی با بهزیستی همکاری کند و فعالیت‌ها با تقسیم کار انجام شود.

وی اضافه کرد: همچنین در این مسیر باید از ظرفیت خیرین و دستگاه‌های اجرایی استفاده کرد.

رزم حسینی همچنین پیشنهاد کرد که در صورت امکان در اجرای یک طرح استانی تمامی دستگاه‌ها ملزم شوند تمامی موارد و مسائل اجتماعی را که مشاهده می‌کنند به بهزیستی گزارش دهند تا از بسیاری از مسائل اجتماعی جلوگیری شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: