• شنبه ۲۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-13087-5
  • خبرنگار : 15305
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:
جامعه در حال تهی شدن از مفاخر و نخبگان است

استاندار خراسان رضوی گفت: امروزه روزگار ما به گونه‌ایست که روز به روز به وجود پر رنگ نخبگان و مفاخر نیازمندیم در حالی که جامعه ما در حال تهی شدن از این گونه افراد است. 

به گزارش ایسنا-منطقه‌خراسان، علیرضا رزم‌حسینی صبح امروز در نشست اصحاب فرهنگ و هنر استان با استاندار خراسان رضوی در دفتر استانداری ضمن عرض تسلیت درگذشت استاد امیر برزگر گفت: بهترین مطلبی که می‌توانم بگویم از فرمایشات مقام معظم رهبری است که می‌فرمایند که پدیده شعر از معجزات آفرینش است یا ادبیات نتیجه ذوق یک انسان هنرمند است.

وی بیان کرد: در خیلی از کشور‌ها در حوزه‌های مختلف از فردوسی مجسمه‌هایی فاخر در پارک ها نصب کرده‌اند و از او خوب تجلیل شده است که شاید در ایران هنوز فردی غریب است. بایستی طبق فرمایش مقام معظم رهبری از او تجلیل کنیم.

استاندار خراسان رضوی افزود: اوایلی که خدمت‌گزار این استان شدم در بازدیدی که از آرامگاه توس داشتم  مقرر شد که ۳۶۱ هکتار مجموعه بزرگ توس را از میراث فرهنگی به شهرداری واگذار شده و مسئولیت بهسازی و نوسازی را به شهرداری سپرده شود که اگر این کارها صورت بگیرد این مجموعه به مقصد مهمی برای گردشگری استان تبدیل خواهد شد.

رزم‌حسینی بیان کرد: حدود ۳۰ سال پیش مسئولین استان کرمان دست به اقدامی زدند و با همبستگی مرکز کرمان‌شناسی درست شد تا مردم مفاخر را بشناسند و به آن ببالند. اقدامات خوبی در آن مرکز انجام شد و من پیشنهاد دارم در اینجا مرکز خراسان‌شناسی جدیدی راه بیفتد یا همان مرکز قبلی فعال شود.

وی گفت: من قبول دارم حمایت‌های دولتی باید در هر امری صورت بگیرد. من تعجب می‌کنم چرا انجمن فاخر استان سرد شده است و مانند بقیه استان‌ها فعال نیست. من شخصا آمادگی دارم در اولین جلسه انجمن با هماهنگی‌های آقای مروارید حضور پیدا کنم و درآن‌جا هر کمکی لازم بود انجام دهم.

 استاندار ادامه داد: با وجود شبکه‌های مجازی به اخلاق ضربه وارد می‌شود و ما در این کار اقتصادی که در استان آغاز کرده‌ایم باید به نحوی با این انجمن‌های فرهنگی، علمی و ادبی ارتباط پیدا کنیم‌.
 
رزم‌حسینی گفت: می‌خواهم بگویم امروزه ما نیازمند هویت‌سازی هستیم حتی اگر کار اقتصادی انجام می‌دهیم به عشق نیاز داریم.

وی بیان کرد: خواهش من این است اگر واقعا برای خودتان اجر و قرب قائل هستید باید پیشگام شوید و ما هر چه در بضاعتمان است شما را همراهی خواهیم کرد.

استاندار افزود: ما باید زمینه انتقاد را فراهم کنیم. شما انتقاد کنید ولی تهمت نزنید. همه آسیب‌ها ناشی از دروغ و تهمت است وگرنه انتقاد سازنده هیچ اشکالی ندارد و چه بهتر که به صورت طنز باشد.

وی گفت: ما به اداره‌ی استان به صورت خردمندانه معتقدیم و امیدوارم رنگ دانشگاه فردوسی را پر رنگ کنیم همچنان که در حوزه آب، اجتماعی و اقتصادی این کار انجام شد.

استاندار بیان کرد: من معتقدم اگر شما پیشگام شوید ما نیز همراهی خواهیم کرد هم‌چنین موضوع خراسان‌شناسی را جدی بگیرید که به شدت نیازمند آن هستیم.

رزم‌حسینی گفت: خیلی از کشور‌های منطقه به عشق امام رضا می‌آیند و اول به خراسان سفر می‌کنند که این نشان دهنده آن است که خراسان موقعیتی بین‌المللی دارد.

وی تشریح کرد: ما مفاخر و شخصیت‌های بزرگی مثل استاد مطهری و دکتر شریعتی را خوب نشناخته‌ایم. خود مقام معظم رهبری نیز از مفاخر بزرگ خراسان‌اند. این‌ها گنج‌هایی هستند که اگر به نسل نو معرفی شوند هویت بسیاری پیدا می‌کنیم و باعث همبستگی می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: