• یکشنبه ۳۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-18414-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

ماجرای مدرک تحصیلی دو عضو شورای شهر مشهد + جوابیه شورا

روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر مشهد با صدور جوابیه‌ای به ادعای یک روزنامه مبنی‌بر مدارک علمی نامعتبر، دو عضو شورای اسلامی شهر مشهد پاسخ داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، روزنامه «قدس خراسان» در شماره امروز، یکشنبه 30 تیر 1398، خود در گزارشی از «نامعتبربودن مدارک علمی دو عضو شورای شهر مشهد» خبر داده است. در بخش‌هایی از این گزارش مطرح شده است که «چندی پیش اطلاعاتی مبنی‌بر استفاده دو عضو شورای شهر مشهد از مدارک علمی نامعتیر به دادسرای ناحیه دو مشهد ارائه شد[...] سرانجام مشخص شد که مدارک کارشناسی‌ارشد دو عضو شورای شهر مشهد نامعتبر و فاقد ارزش علمی است [...] تحقیقات در این‌باره که این دو عضو یادشده از این مدارک در چه حوزه‌هایی بهره‌ برده و چه منافعی دست یافته‌اند، ادامه دارد».

در پی انتشار این گزارش، روابط عمومی شورای اسلامی شهر مشهد با صدور جوابیه‌ای به این ادعاها پاسخ داد. جوابیه شورای اسلامی شهر مشهد به شرح زیر است:

«عطف به درج خبری در خصوص مدارك علمی نامعتبر دو عضو شورای اسلامی شهر در رسانه‌ها، چون محتوای مطالب مصداق نشر اكاذیب و شایعه‌پراكنی علیه شورای شهر و اعضای آن نیز می‌باشد، حق شكایت و تعقیب كیفری نیز برای این مرجع قانونی به قوت خود باقی است.

اولاً: در حالی كه دو عضو شورای شهر هیچ‌گونه اطلاعی از موضوع و پیگرد آن توسط دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ندارند و هیچ‌گونه احضاریه‌ای در این خصوص برای آنان صادر نشده است، مشخص نیست چگونه روزنامه محترم قدس به محتویات پرونده كه معمولاً در تحقیقات مقدماتی محرمانه است دسترسی و دستورات بازپرس را رویت كرده است. این نوع روش‌های غیرقانونی و انتشار موضوعات قبل از رسیدگی قضایی و صدور حكم قطعی مصداق بارز نشر اكاذیب بوده و حق پیگرد قانونی برای شورا و اعضا باقی است.

ثانیاً: در خصوص مدارك كارشناسی ارشد مدیریت اجرایی اعضاء مزبور به استحضار می‌رساند مدارك در سال ۱۳۹۰ از سازمان مدیریت صنعتی دریافت شده و مطابق بخشنامه شماره ۷۰۵۹۹/۱۸۰۳ مورخ ۱۳۸۷/۸/۵ و ۹۱۴۶۴/۲۰۰ مورخ ۱۳۹۱/۳/۶ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست محترم جمهوری و دادنامه ۱۰۱ دیوان عدالت اداری ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ مداركی كه از سازمان مزبور تا تاریخ ۱۳۹۱/۳/۶ صادر شده معتبر بوده و امكان استفاده از آن در امور استخدامی معتبر است. در هر حال حق دفاع در این خصوص برای دو عضو به قوت خود باقی است.

ثالثاً: مطابق بند(ه) ماده ۳۰ قانون اصلاحی تشكیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی كشور و انتخابات شهرداران شرط ورود به شورای شهر مشهد دارابودن مدرك كارشناسی معتبر است و بدیهی است كه صحت اعتبار مدارك تحصیلی منتخبین توسط هیئت اجرایی و نظارت احراز شده و در نتیجه هیچ‌گونه اشكالی در روند قانونی انتخاب آنان وجود ندارد».

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: