• دوشنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-18614-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:

تخریب‌ها را پیش‌بینی می‌کردیم/ برای رسیدن به هدف نباید ماکیاولی عمل کرد

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اگر این حرکت‌ها و رویه‌های ناصواب تداوم پیدا کند قطعاً از یک ابزار مهمی که داریم و آن مردم و نخبگان شهر هستند استفاده کرده و در این خصوص با آنان وارد گفت‌وگو می‌شویم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا حیدری در شصت‌وششمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که امروز در تالار شهر برگزار شد در واکنش به انتشار حاشیه‌هایی در خصوص برخی اعضای شورای شهر مشهد، اظهار کرد: این روزها با این مسئله مواجه هستیم که برخی‌ها انسجام شورای پنجم و اجرای برنامه‌های راهبردی و اثربخش در حوزه‌های مختلف و موفقیت شورای پنجم را برنمی‌تابند.

وی ادامه داد: در حالی که مدیریت شهری که در این شرایط اقتصادی و بحرانی برای پاسخگویی به نیاز مردم در ابعاد مختلف تلاش می‌کند باید مورد حمایت قرار گیرد، اما به وسیله برخی با اقدامات ناصواب تخریب می‌شود. 

حیدری تصریح کرد: ما از ابتدا آگاه بودیم جریانی که بر خلاف جریان موجود در شهر رأی مردم را گرفته قطعاً با موانعی مواجه می‌شود. همچنین پیش‌بینی کرده بودیم اگر در جهت تحقق وعده‌هایی که مردم داده بودیم گام برداریم افرادی که با ما تقابل سیاسی دارند با ما مقابله کنند، لذا به نوعی فضا را مدیریت کردیم که وارد این چالش‌ها نشویم و از این تقابل‌ها پرهیز کردیم و همچنین در برخی مواقع سکوت کردیم.

وی خاطرنشان کرد: از همین‌جا اعلام می‌کنم، اگر این حرکت‌ها و رویه‌های ناصواب تداوم پیدا کند قطعاً از یک ابزار مهمی که داریم و آن مردم و نخبگان شهر هستند استفاده کرده و در این خصوص با آنان وارد گفت‌وگو می‌شویم و معتقدیم که مردم بهترین قضاوت‌کنندگان هستند و آن‌ها هستند که صاحب اصلی شهر هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: با وجود این‌که موضوع نقد و برخورد نقادانه حتماً نیاز است، اما استفاده از مشق‌ها و روش‌هایی که روش‌های ماکیاولی است، کار درستی نیست. استفاده از هر وسیله‌ای برای رسیدن به هدف هم با مبنای اخلاقی نامتناسب است و هم با رویه‌های مذهبی که این افراد خود را ارزشی می‌دانند.

وی عنوان کرد: هم‌چنین از بزرگان شهر این توقع را داریم در شرایطی که مدیریت شهری با همه تلاش در جهت توسعه شهر گام‌های اساسی برمی‌دارد و شرایط شهر مطلوب است، آنان نیز گام برداشته و مانع شوند و اجازه ندهند فضای تعاملی شهر به هم بخورد، چراکه این به ضرر مردم است.

حیدری افزود: در این فضا ما همه تلاش خود را انجام داده‌ایم و این مراقبت و توجه را داریم که تا جایی که می‌شود از این مجادلات پرهیز کنیم، اما اگر این حرکت‌ها ادامه پیدا کند، این موضوعات را با مردم در میان خواهیم گذاشت و با مردم طرح موضوع خواهیم کرد. 

وی اضافه کرد: نگاه و رفتار شورای پنجم تعاملی بوده و امیدواریم همه دست به دست هم دهیم و برای توسعه شهر حرکت کنیم و این فضای تعاملی جای خود را به رفتارهای تخریبی ندهد. در این میان قطعاً مردم به عنوان بهترین داوران این رفتارها را رصد خواهند کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: