• سه شنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-8687-5
  • خبرنگار : 15303
  • منبع خبر : ----

/در دایره هنر هفتم/

مدیر پردیس سینمایی اطلس:
سواد رسانه، باعث درک بیشتر و بهتر از فعالیت خبرنگاران می‌شود

مدیر پردیس سینمایی اطلس گفت: جایگاه خبرنگاران تا این اندازه در دنیای امروز اهمیت دارد که یکی از ارکان سواد به آن‌ها تعلق گرفته است و گفته شده است که باید خبرنگار فهمیده و درک شود و درستی و نادرستی قلم او تشخیص داده شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهدی گل‌محمدی در مراسم تجلیل از خبرنگاران که در پردیس سینمایی اطلس برگزار شد اظهار کرد: تعریف یونسکو از سواد به ۶ صورت است که اولین آن سواد عاطفی است به این معنی که فرد توانایی برقراری ارتباط موثر با نزدیکان خود را داشته باشد، دومین مورد سواد ارتباطی است به این معنی که فرد از سواد عاطفی برخوردار باشد که بتواند با تمام گرو‌ه‌ها ارتباط داشته باشد، سومین مورد سواد مالی است به این معنی که فرد توانایی مدیریت درآمدها و خرج کردهای خود را داشته باشد، چهارمین مورد سواد تربیت و آموزش و پرورش است که توانایی فرد را در تربیت نشان می‌دهد، پنجمین مورد سواد رسانه است به این معنی که اگر کسی بتواند اخبار درست را از نادرست تمییز دهد و بتواند منبع موثق خبری را تشخیص دهد از این سواد برخوردار است که البته سواد بصری سواد رسانه‌ای را تکمیل می‌کند و یونسکو این رسالت را بر عهده تمام شهروندان گذاشته است و معتقد است باید در راستای شناخت قشر خبرنگار تلاش کرد.

وی افزود: شهروندان همچنین وظیفه دارند در حوزه رسانه  سواد خود را تکمیل کرده تا درک بهتری از فعالیت‌های خبرنگاران داشته باشند؛ امیدوارم توانسته باشیم اندکی سواد رسانه را کسب کرده باشیم تا درک بیشتر و بهتری از تلاش‌ها و فعالیت‌های خبرنگاران داشته باشیم و در این جامعه بی‌سواد تلقی نشویم.

مدیر پردیس سینمایی اطلس خاطرنشان کرد: در کسب و کارها معمولا اولین‌ها، بزرگ‌ترین‌ها و ثروتمندترین‌ها باقی نمی‌مانند؛ بلکه این شایسته‌ترین‌ها هستند که باقی می‌مانند و مدال شایستگی را برای هر کسب و کار، مشتریان آن صنعت به سینه‌ آن کسب و کار می‌آویزند و می‌گویند تو شایسته بقا هستی.

گل‌محمدی ادامه داد: به همین دلیل از بین رفتن کسب و کار از تصمیماتی است که مشتریان آن صنعت می‌گیرند؛ اما اگر مشتریان تشخیص دهند که صنعت مربوطه شایسته بقا است، هم از آن صنعت حمایت می‌کنند و هم بهای آن را می‌پردازند.

وی در خصوص دلیل فعالیت در حوزه فرهنگ و هنر عنوان کرد: منطق ما برای ورود به این عرصه شناسایی نیازهای امروز مشتریان در عرصه فرهنگ بود. به همین دلیل احساس کردیم باید پاسخ مناسبی به این نیاز داده شود.


مدیر پردیس سینمایی اطلس در خصوص پردیس‌های سینمایی تصریح کرد: پردیس‌های سینمایی که در مراکز خرید ایجاد شده‌اند، ساز و کار تکراری این حوزه را تغییر داده و به نیاز پنهان مشتریان توجه کردند و قصد ما از این کار این بود که لحظات خوبی را برای مشتریان رقم بزنیم، که این توجه نیز از سمت مردم با استقبال روبه‌رو شد.

گل‌محمدی گفت: اگر توانسته‌ایم در مدت زمان کوتاه آماری را رقم بزنیم، به این دلیل است که شایستگی را مشتریان پیدا کردند و احساس کردند که این سینما شایستگی آن را دارد که از آن استفاده کنند؛ شاید آن روزی که قصد کردیم این سینما را در این منطقه احداث کنیم، مورد انتقاد قرار گرفتیم؛ اما قصد ما از احداث پردیس در این منطقه این بود که منطقه بتواند خودش را در سطح این پردیس بالا بیاورد و اگر این اتفاق رخ دهد، حتما موجبات رشد خدمات شهری و توزیع متوازن امکانات و نیازمندی‌های جامعه در این منطقه افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: امیدوارم به کمک شما خبرنگاران مسیر شایسته سالاری و مسیری که هر کس خود را به گونه‌ای آراسته کند که از منظر مشتری شایسته به نظر بیاید را ادامه دهیم و برای مردمی که شایسته بهترین‌ها هستند فعالیت کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: