• چهارشنبه ۲۳ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 985-9990-5
  • خبرنگار : 15284
  • منبع خبر : ----

مراسم بزرگداشت کمال‌الملک در فیروزه برگزار شد

مراسم بزرگداشت کمال‌الملک نقاش برجسته ایران در هفتاد و نهمین سالگرد درگذشت وی در سالن تربیت شهرستان فیروزه برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ابوالفضل حکیم‌پور سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزه بیان کرد: هیچ گونه تفکیکی برای ریشه‌های تاریخی و فرهنگی فیروزه با نیشابور قائل نیستیم اما در مسائل سیاسی و اداری شهرستان فیروزه مستقل است.

 وی ادامه داد: یکی از عناصر هویت بخش این شهرستان سنگ فیروزه است؛ این سنگ مهم قدمت ۷ هزارساله دارد. پس از سنگ فیروزه اماکن تاریخی و ریشه‌های فرهنگی که در شهرستان وجود دارد، پتانسیل‌های فراوانی را برای شهر فیروزه به ارمغان می‌آورد.

حکیم‌پور عنوان کرد: کمال‌الملک ۱۲سال از عمر خود را در این شهرستان گذراند و این شخص کسی بود که در حوزه بین‌المللی معروف بود. منزل کمال‌الملک تا حدودی بهسازی شده است. در وصیت نامه کمال‌الملک قید شده که ایشان را در باغی که مد نظرش بود، دفن شود؛ اما این اتفاق به وقوع نپیوست.

در آستانه هفتاد و نهمین سالگرد درگذشت کمال‌الملک، همایش بزرگداشت این استاد نقاشی ایران در شهرستان فیروزه برگزار شد؛ در این برنامه دوستداران این هنرمند برجسته از باغ نشاط نیز دیدن کردند.

باغ نشاط در شهرستان فیروزه قرار دارد که معتمد گنجی یکی از دوستان کمال‌الملک در آن زندگی می‌کرده است، این مکان، محل رفت و آمد و جلسات کمال‌الملک بوده؛ گفته شده ماجرای نابینا شدن یک چشم کمال‌الملک نیز در باغ نشاط اتفاق افتاده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: