• چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 985-13690-5
  • خبرنگار : 15206
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌رضوی:

700 حلقه چاه غیر مجاز در استان مسدود شد

عکس تزئینی است
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌رضوی گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون 700 حلقه چاه غیر مجاز در خراسان‌رضوی مسدود شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد علایی در نشست شورای حفاظت آب شهرستان سبزوار بیان کرد: در مجموع هفت هزار چاه غیر مجاز در این استان شناسایی شده که سهم امسال این شرکت انسداد ۲ هزار و 200حلقه چاه غیر مجاز  در خراسان رضوی است.

وی با اشاره به اهمیت حفظ و پایداری منابع آبی افزود: شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی حدود ۵۹۸ میلیون متر مکعب اضافه برداشت آب دارد که از این میزان ۱۸۰ میلیون متر آن از طریق هفت هزار و ۲۰۰ چاه غیر مجاز برداشت می‌شود که با همکاری دستگاه قضایی این چاه‌های غیر مجاز مسدود می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌رضوی گفت : همچنین بخشی از اضافه برداشت آب این شرکت مربوط به بخش کشاورزی است که کاهش این میزان برداشت منابع آبی مورد موافقت کشاورزان و تشکل‌های کشاورزی قرار گرفته است.

علایی عنوان کرد : از مجموع 37 دشت خراسان‌رضوی، 34 دشت ممنوعه و بحرانی است و با كاهش آب‌های زيرزمينی مواجه است.

مدیر امور آب ناحیه سبزوار نیز گفت: در چهار ماهه نخست امسال ۸۵ حلقه چاه غیر مجاز آب از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان‌های سبزوار، داورزن، جوین، جغتای و خوشاب در غرب خراسان‌رضوی مسدود شده است که بر مبنای برنامه ریزی‌ها تا پایان سال 163 حلقه چاه غیر مجاز دیگر که شناسایی شده‌اند مسدود می‌شوند.

محمد ثابتی افزود : انسداد چاه‌‌های غیر مجاز نقش موثری در جلوگیری از تشدید افت آب‌های زیر زمینی دارد.

وی بیان کرد: برای جلوگیری از برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی ۱۰۰ درصد چاه‌های دارای پروانه کشاورزی این منطقه مجهز به شمارشگر هوشمند شده‌اند که مالكان چاه‌ها دارای كارت هوشمند سالانه هستند و با شارژ آن در طول سال از آب چاه‌ها استفاده می‌كنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: