• یکشنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 986-785-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

آغاز طرح پاسخگویی مدیران دستگاه‌ها به اصحاب رسانه همزمان با هفته دولت

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: طرح پاسخگویی مدیران دستگاه‌ها به اصحاب رسانه همزمان با هفته دولت اجرا می‌شود که ما برای ۳۶ دستگاه برنامه‌ریزی کردیم.
 
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، حسن جعفری امروز در نشست خبری استاندار با اصحاب رسانه، اظهار کرد: طرح پاسخگویی مدیران دستگاه‌ها به اصحاب رسانه همزمان با هفته دولت اجرا می‌شود که ما برای ۳۶ دستگاه برنامه‌ریزی کردیم.
  
جعفری با بیان اینکه تمام سعی و تلاش ما در مجموعه استانداری این است که ابهامات و سوالات را پاسخ دهیم، عنوان کرد: می‌توانیم مشکلات حوزه معیشتی خبرنگاران را جمع‌بندی کنیم و آقای مروارید جلسه بگذارند تا راهکارهایی را در این رابطه ترسیم و به صورت قانونی حل کنیم.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: ما قائل به پاسخگویی هستیم و هرگونه سوال، ابهام انتقاد و مبحثی باشد می‌پذیریم و پاسخگو خواهیم بود. فرمانداران نیز این جلسات را با خبرنگاران برگزار کنند.
 
وی با اشاره به اینکه حاشیه‌نشینی اولویت اول استان است، تصریح کرد: در این زمینه دفاتر تسهیلگری ایجاد شده و ۸ دفتر تسهیلگری را ایجاد کردیم. دفتر اداره کل اجتماعی را در حاشیه شهر مستقر می‌کنیم و ۳۳۰ هزار نفر را در ابعاد مختلف تحت پوشش داریم. این طرح تدوین و بودجه کلانی برای آن در نظر گرفته شده که کلیه پهنه‌ها را تحت نظر داریم.
 
در ادامه محمدصادق براتی، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استاندار خراسان رضوی، تصریح کرد: اگر ما زیارت، زائر و امام رضا(ع) را از مشهد، استان و ایران بگیریم، دیگر چیزی نداریم. حرم امام رضا(ع) وجودی گرانبها در ایران و مشهد است. فرهنگ رضوی، سیره رضوی و اقتصاد زائر جزو اولویت‌های استان و استاندار است که تاکید دارند باید به این بخش‌ها بپردازیم.
 
وی خاطرنشان کرد: دو سال گذشته طرح جامع و مطالعه کمی و کیفی توسط پارک علم و فناوری انجام شده و حاصل این طرح ۱۰ راهبرد، ۳۷ سیاست،۱۴۱ برنامه و ۸۲۵ پروژه است که تعدادی در سنوات گذشته اجرا شده و بقیه را استاندار دستور دادند تا با استفاده از اعتبارات استانی تکمیل شود.
 
براتی اضافه کرد: پروژه‌ها در زمینه تفریحات آبی، ۲۰ ساعت ماندگاری زائر ما را افزایش داده است. امسال ۱۳۷ فرصت سرمایه‌گذاری در ۱۲۰ منطقه از مناطق استان تعریف شده که ماندگاری ما را اضافه خواهد کرد. ۲۱ پروژه کلان گردشگری در میراث فرهنگی قابل واگذاری هستند که آن‌ها را تعریف کردیم و 7 تا 8 مورد در شهریور انجام می‌شود. همه امورات در جهت زیارت و ماندگاری زائر انجام می‌شود.
 
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استاندار خراسان رضوی در خصوص بودجه زیارت، بیان کرد: بودجه زیارت در دو سال گذشته در بودجه سنواتی سال ۹۶، ۹۷ و ۹۸ آمده اما تخصیصی اتفاق نیفتاده است. رایزنی‌هایی انجام شده و زمانی که کارگروه ملی زیارت فعال شود، در اولین جلسه کارگروه به بخش اعتبار زیارت پرداخته خواهد شد. با وجود اینکه اعتبار زیارت تخصیصی نداشته اما پروژه‌های زیارت در حال انجام است و اینگونه نیست که تعطیل شده باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: