• شنبه ۱۸ آذر ماه، ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 919-10988-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تاکید تیم‌های فوتبالی خراسان رضوی بر بازی در ورزشگاه تختی؛
چمن مصنوعی زمین کهنسال مشهد آماده شده است اما ...

با اينکه چمن مصنوعي ورزشگاه قديمي تختي مشهد آماده بهره‌برداري است اما گويا هنوز نمايندگان فوتبال استان بايد در ورزشگاه ثامن‌الائمه به ميدان بروند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، با توجه به اينکه تيم‌هاي استان در ليگ‌هاي پايين کشوري حضور دارند، حضور تماشاگر براي آن‌ها حياتي و مهم است و مسافت دور ورزشگاه‌ ثامن‌الائمه، آن‌ها را از اين فاکتور ميزباني محروم مي‌کند و اهالي فوتبال اميد داشتند با احياي زمين چمن مجموعه ورزشي تختي مشهد بتوان دوباره شاهد حضور تماشاگران در اين ورزشگاه قديمي و پرخاطره شهر مشهد بود.

زمين چمن ورزشگاه تختي مشهد سال‌ها ميزبان بازي‌هاي تمامي نمايندگان استان در ليگ‌هاي مختلف كشوري بود و البته انتقادات زيادي نيز از چمن نامناسب آن وجود داشت تا اينکه سرانجام بعد از مدت‌ها و پيگيري مسوولان استاني، پروژه مصنوعي كردن چمن آن آغاز و قرار شد سرانجام در مهر ماه اين چمن را تحويل دهند تا حداقل بازي‌هاي خانگي تيم فوتبال ابومسلم خراسان كه صعودش به ليگ‌برتر دغدغه اصلي اين روزهاي طرفدارانش شده، در اين ورزشگاه برگزار شود.

در حال حاضر حدود دو ماه از وعده مسوولان براي برگزاري بازي نمايندگان استان در ليگ‌هاي كشوري گذشته و هنوز خبري از اين ورزشگاه به گوش نمي‌رسد و اين در حالي است که زمين چمن آماده بهره‌برداري است، اما گويا بحث بازسازي سكوها، جايگاه و رختكن‌ها مطرح است.

احمد صالح‌نژاد، مدير مجموعه ورزشي تختي مشهد در اين مورد به ايسنا - منطقه خراسان گفت: اعتباراتي از سوي اداره كل ورزش و جوانان خراسان رضوي براي اين زمين در نظر گرفته و تامين شد و اين كار با نظارت اداره كل فني و مهندسي انجام گرفت و مبلغي بالغ بر 500 ميليون تومان هزينه شده است.

وي ادامه داد: زمين چمن مصنوعي ورزشگاه تختي مشهد آماده است و هيچ گونه مشكلي براي بهره‌برداري ندارد و تنها بحث نصب دروازه‌هاي استاندار مطرح است كه مشكل جدي نيست و بحث مالي آن هم اصلا مهم نيست و فقط جنس اين دروازه‌ها مدنظر است كه بايد با هماهنگي فدراسيون از تهران فرستاده شود.

وي خاطرنشان کرد: تنها مشكل مطرح اين روزها بحث سكوها، رختكن‌ها و جايگاه ويژه ورزشگاه تختي است كه به طور جدي اداره كل استان پيگير اعتبارات آن هستند تا هر چه سريعتر بازسازي آن را شروع كنند كه فكر مي‌كنم حداقل 6 ماه زمان مي‌برد.

مدير مجموعه ورزشي تختي مشهد در مورد نصب دروازه‌هاي استاديوم عنوان کرد: مسوولان استاني از اين چمن مصنوعي بازديد كردند و حتي مديركل ورزش و جوانان استان خراسان رضوي هم براي نصب دروازه‌ها اعلام كرده كه هيات فوتبال با فدراسيون تماس بگيرد تا كمك كند دروازه‌هاي جديد را به مشهد بياوريم و در اين ورزشگاه نصب كنيم.

صالح‌نژاد تصريح کرد: هيات فوتبال خراسان رضوي بر اين قضيه اصرار دارد كه با مصنوعي كردن چمن ورزشگاه ديگر مسوولان مجاب شوند تا با اختصاص بودجه‌اي، سكوها و جايگاه‌ها را بازسازي كنيم و ما هم به آن‌ها گفته‌ايم كه چمن ورزشگاه آماده است ولي تصميم نهايي با آن‌هاست. هيات فوتبال خراسان رضوي مي‌گويد حال كه با مصنوعي كردن چمن ورزشگاه كار خوبي بعد از 50 سال در مشهد انجام شده است، حداقل تمام ورزشگاه بازسازي شود و ورزشگاه خوب تحويل مردم استان دهيم تا باز هم شاهد ناراحتي تيم‌ها و بازيكنان آن‌ها نباشيم.

وي اضافه کرد: رختكن‌ها فرسوده شده و بايد بازسازي شود اما در حال حاضر تخصيص اعتبارات به مشكل خورده است و يك مقدار زمان مي‌برد و حتي خود وزارت ورزش و جوانان كشور هم قول داده اعتبار ويژه‌اي براي اين بازسازي در نظر بگيرد كه هزينه آن حدود سه ميليارد تومان برآورد شده است اما هنوز در حال پيگيري هستيم.

مدير مجموعه ورزشي تختي مشهد با توجه به اين شرايط تصريح کرد: نمي‌توان در چند ماه استاديومي را كه ده‌ها سال از آن استفاده شده، بازسازي كرد و تنها مي‌توان با تخصيص اعتبار ويژه‌اي اين كار را انجام داد و قطعا اگر اين بودجه از سوي مسوولان تامين شود، بازسازي ورزشگاه سريعا آغاز خواهد شد.

وي ادامه داد: اگر قرار باشد اين استاديوم با اعتبارات استاني بازسازي شود، قطعا زمان‌بر خواهد بود و مانند سالن شهيد بهشتي مشهد سال‌ها زمان مي‌برد تا ذره ذره بودجه‌اي داده شود و كار كم كم پيش برود و اگر بخواهيم مجموعه اعتبارات استان را در اين ورزشگاه هزينه كنيم مطمئنا اداره كل ورزش و جوانان در ديگر فضاهاي ورزشي استان به مشكل خواهد خورد.

صالح‌نژاد با اشاره به فرسوده بودن اين مجموعه به ايسنا گفت: فقط بحث زمين چمن مصنوعي اين ورزشگاه نيست و اکثر فضاهاي قديمي ورزش استان با اين مشكل مواجه هستند؛ هر چند عمر مفيد اين استاديوم هم به پايان رسيده و بايد يك بازسازي اساسي در آن انجام گيرد و اميد است كه انشاء الله اين مشكلات مالي هر چه زودتر برطرف شود.

مدير مجموعه ورزشي تختي مشهد تاکيد کرد: دوست نداريم اين استاديوم تعطيل باشد و مايليم بازي‌هاي تيم فوتبال ابومسلم خراسان و ديگر نمايندگان استان در اين ورزشگاه برگزار شود چون مي‌دانيم مردم مشهد به همين سكوهاي فرسوده هم راضي هستند هر چند بايد مشكلاتي چون آبخوري و سرويس بهداشتي را برطرف كنيم و رضايت تمامي مردم را جذب كنيم و نمي‌خواهيم روزنامه‌ها و جرايد مشكلات ورزشگاه تختي مشهد را به تصوير بكشند و باعث حاشيه براي استان شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: