• یکشنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-886-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

امضای قرارداد پژوهشی میان موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی استان با دانشگاه فنی دانمارک

موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی با دانشگاه فنی دانمارک DTU)) قرارداد پژوهشی تأثیر تیمار پلاسمای سرد بر موادغذایی امضا کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی، دکتر محمدعلی حصاری نژاد، عضو هیئت علمی گروه فرآوری مواد غذایی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی در این زمینه اظهار کرد: در راستای رفع نیازهای موجود در حوزه صنعت غذای کشور و پژوهش‌های نوین غذایی، قرارداد انجام پروژه پژوهشی تأثیر تیمار پلاسمای سرد بر ویژگی‌های فیزیکوشیمیایی و رئولوژیکی برخی پروتئین‌ها و هیدروکلوئیدهای غذایی با دانشگاه فنی دانمارک (DTU) امضا شد. 

وی ادامه داد: در راستای سیاست‌های امنیت غذایی کشور، به عنوان یکی از ارکان مهم پدافند غیرعامل، موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی به عنوان یکی از مراکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم، در زمینه ارتقا سلامت و امنیت غذایی، پروژه مشترک پژوهشی را با دانشگاه فنی دانمارک آغاز کرد.

 عضو هیئت علمی گروه فرآوری مواد غذایی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی بیان کرد: این پروژه که در قالب قرارداد پژوهشی بین‌المللی اجرا می‌شود با هدف تغییر ویژگی‌های عملکردی هیدروکلوئیدها و پروتئین‌ها در فرآورده‌های مختلف غذایی با استفاده از فناوری پلاسمای سرد و به منظور خودکفایی کشور در دستیابی به دانش فنی تولید افزودنی‌های با تکنولوژی روز دنیا در تولید اقلام مورد نیاز در صنعت غذا آغاز شده است. 

حصاری نژاد با بیان اینکه این که قرارداد پژوهشی حاضر در راستای گسترش تبادلات علمی و تحقیقاتی در زمینه علوم و صنایع غذایی منعقد شده است، گفت: پلاسمای غیرحرارتی تکنولوژی نوینی است که می‌توان با استفاده از آن، گروه‌های عاملی مختلف را بر سطوح مواد نشاند یا از تاثیر اکسیداسیون جزیی آن بر ترکیبات غذایی و بهبود ویژگی‌های نهایی فراورده‌های غذایی، استفاده کرد. 

وی ادامه داد: لازم به ذکر است با بدست آوردن اطلاعاتي در زمينه تغییر ویژگی‌های کاربردی هیدروکلوئیدها امکان استفاده بهينه از آن‌ها در فرمول مواد غذايي فراهم مي‌شود و با بررسی رفتار رئولوژيكي و ساختاري آن‌ها می‌توان به درک بهتری از ريز ساختار و بافت اين سيستم‌ها و شرايط مختلف تشکیل و پایداری آن‌ها رسید. 

عضو هیئت علمی گروه فرآوری مواد غذایی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی گفت: این طرح با هدف اصلاح ویژگی‌های ساختاری و عملکردی هیدروکلوئیدها و پروتئین‌های غذایی اجرا می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: