• سه شنبه ۲۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-9386-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه خبر داد:

ساخت ۶۰ هزار متر مربع فضای آموزشی جدید در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به کمبود فضای فیزیکی آموزشی در این دانشگاه، گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده کار ساخت ۴ دانشکده در فضایی بالغ بر ۶۰ هزار متر مربع از اوایل سال آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محمدرضا دارابی در نشست هم اندیشی با اعضای هیات علمی گروه های علوم پایه و طب ایرانی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود فضای فیزیکی در دانشکده های طب ایرانی و مکمل، پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و مامایی و بهداشت کاملا ملموس است، اظهار کرد: در بازدیدی که حدود یک ماه پیش وزیر بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشت  ۳۰ میلیارد تومان در سال آینده به منظور ساخت دانشکده های جدید در پردیس دانشگاه اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه تمامی مقدمات کار و نقشه های ساخت فضای دانشکده ها در معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه انجام شده است، تصریح کرد: در صورت اجرای این پروژه نیاز دانشگاه علوم پزشکی مشهد به فضای آموزشی تا ۳۰ سال آینده تامین خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه دانشکده پزشکی با ۵۸۰ عضو هیات علمی بیشترین تعداد را در این زمینه به خود اختصاص داده است که ۴۶۰ نفر از اعضای هیات علمی در گروه بالین و  بقیه در گروه پایه فعالیت می کنند، بیان کرد: با توجه به حجم ورود سالانه ۳۰۰ دانشجو در این دانشکده و تعداد اعضای هیات علمی، فضای آموزشی دانشکده پزشکی محدود است که با ساخت فضای آموزشی جدید، فضای دانشکده های طب سنتی و پیراپزشکی به این دانشکده ملحق و مشکل فضای فیزیکی رفع خواهد شد.

دارابی با بیان اینکه علوم پایه ریشه پزشکی است و اگر علوم پایه نباشد حوزه بالین هم نمی تواند به شکل موفقی عمل کند خاطر نشان کرد: باید در سطح کلان کشور به گونه ای برنامه ریزی شود تا با ارائه سیاست های تشویقی و امنیت شغلی پس از دانش آموختگی، متقاضیان تحصیل در رشته های علوم پایه بیشتر از حال حاضر شود.

وی با بیان اینکه آموزش در حوزه سلامت ارتباط مستقیمی با سلامت جامعه دارد تصریح کرد: علیرغم مشکلاتی که در حوزه پرداخت کارانه و دیگر کمبودها وجود دارد، اعضای هیات علمی هیچگاه موضوع آموزش در این زمینه را فدای مسائل مادی نمی کنند و این امر جای بسی افتخار دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه اعتبارات و درآمدهای درمانی و غیر درمانی محدود است، خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال تا کنون تنها ۵۰ درصد از اعتبارات دانشگاه تخصیص یافته است که باید این اعتبارات در تمامی حوزه ها با اولویت خدمات رسانی به مردم تقسیم شود.

دارابی با اشاره به اینکه سلامت مردم و تامین تجهیزات و داروی مورد نیاز، پاشنه آشیل دانشگاه علوم پزشکی مشهد است خاطر نشان کرد: به منظور تامین سلامت مردم دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز به ارزش ۵۵۰ میلیارد ریال در دانشگاه ذخیره سازی شده است تا خللی به ارائه خدمت وارد نشود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۶۸۸ میلیارد تومان از سازمان های بیمه گر طلب دارد و به همین میزان نیز به بخش های مختلف بدهکار است خاطر نشان کرد: در صورت وصول طلب از سازمان های بیمه گر تمام بدهی هایی که در حوزه های حق التدریس اعضای هیات علمی و کارانه ها وجود دارد می توان پرداخت کرد که برای حل این موضوع نیز با وزارت بهداشت نامه نگاری شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر ۹ هزار و ۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند خاطر نشان کرد: ۳۱ درصد از این دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند و نسبت استاد به دانشجو این دانشگاه ده به یک است که در این زمینه در شرایط مطلوبی قرار داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: