• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-4414-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

شهردار مشهد:
«محله ما» اعتماد و تعلق به شهر و مشارکت در آن را افزایش می‌دهد

شهردار مشهد گفت: محصول طرح محله ما افزایش اعتماد، حس تعلق به شهر و مشارکت اجتماعی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا کلائی در مراسم آغاز اجرای طرح «محله ما» که شامگاه گذشته در فرهنگسرای ترافیک برگزار شد، اظهار کرد: گرچه شعار تحقق شهر هوشمند به کندی پیش می‌روند؛ اما مدیریت شهری به صورت جدی به دنبال تحقق آن است. 
 
وی ادامه داد: مجموع دستاوردهاتی ما در تحقق شعار شهر هوشمند فوق‌العاده نبوده، اما قابل قبول و قابل دفاع است. در کنار اقدامات انجام شده شهروندان نیز در یک روند طبیعی به سمت هوشمندتر شدن حرکت می‌کنند، شهر هوشمند نیاز به مکمل‌هایی دارد که محلات یکی از آن‌ها است، بر این اساس موضوع محله و ارتباط اجتماعی شهروندان در محلات مهم است.

کلایی تصریح کرد: بر این اساس مهم‌ترین مکمل تحقق شهر هوشمند توجه به محله‌محوری و ایجاد انسجام اجتماعی در محلات است که این طرح به آن می‌پردازد.

وی با بیان این‌که «محصول طرح محله ما افزایش اعتماد، حس تعلق به شهر و مشارکت اجتماعی است»، خاطرنشان کرد: این که می‌خواهیم شهروندان اعتماد، حس تعلق و مشارکت‌تر بیش‌تری با مدیریت شهری داشته باشند ظرافت اجرای طرح محله ما بیش از پیش روشن می‌شود. تحقق این اهداف کار ساده‌ای نیست و ظرافت‌های بسیاری می‌طلبد، لذا نباید طرح «محله ما» را ساده در نظر گرفت.

شهردار مشهد با اشاره به دستاوردهای طرح محله ما در افزایش مشارکت اجتماعی، عنوان کرد: مشارکت اجتماعی محصول این طرح است و می‌تواند دستاورد مهمی داشته باشد و ما از روز اول به دنبال تبدیل ساکنان به ناظران و  منتقدان را به پیشنهاد دهنگان بوده است که این هدفگذاری بسیار مهمی است و طرح محله ما می تواند این کار را از طریق افزایش مشارکت اجتماعی انجام دهد.

وی افزود: مدیریت شهری در اجرای طرح «محله ما» به دنبال افزایش آگاهی مردم و افزایش مشارکت مردم است، زیرا مردم از مدیران شهری توقعاتی دارند که بسیاری از اوقات با داشته های ما  متناسب نیست، لذا مشارکت مردم در تصمیم گیری واقع بینی مردم را افزایش می‌دهد و تصیمیم‌گیری درست را در پی دارد. 

کلایی اضافه کرد: امیدوارم با اجرای این طرح بتوانیم اعتماد، احساس تعلق و مشارکت اجتماعی مردم در مشهد را افزایش دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: