• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-4814-5
  • خبرنگار : 15249
  • منبع خبر : ----

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش مطرح کرد؛

پیش‌بینی 32 هزار پایگاه اوقات فراغت در سطح کشور

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در کل کشور حدود ۳۲ هزار پایگاه اوقات‌فراغت با ۳۵ رشته محوری پیش‌بینی کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا کاظمی صبح امروز در آیین افتتاحیه پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی که در دبیرستان دخترانه فرزانگان فاتح برگزار شد، عنوان کرد: در کل کشور حدود ۳۲ هزار پایگاه اوقات‌فراغت با ۳۵ رشته محوری پیش‌بینی کرده‌ایم و شاید بیش از صدها برنامه‌ی فرعی برای این برنامه‌ها طراحی شده‌است.

وی افزود: دانش‌آموزان در 6 ساعت تعلیم و تربیت می‌بینید. ما در این ۳۲ هزار پایگاه حدود ۵ میلیون دانش‌آموز را توانسته‌ایم جذب کنیم. به دلیل اعتمادی که مردم به آموز‌ش وپروش دارند، آموزش‌وپروش همیشه کانون اصلی اوقات‌فراغت کشور بوده‌است. این در شرایطی است که هیچ اعتباری در سطح کشور برای اوقات‌فراغت به اموزش‌وپرورش داده نمی‌شود.

کاظمی با بیان اینکه «بدون هیچ اعتباری آموزش‌وپرورش ۵ میلیون دانش‌آموز را جذب می‌کند»، گفت: ما در عین حال با تمام داشته‌هایمان این امر را اداره می‌کنیم و چالش‌های زیادی در این حوزه داریم. طراحی یک برنامه جامع اوقات فراغت به گونه‌ای که دانش آموزان مانند هدایت تحصیلی که رشته را انتخاب می کند اوقات فراغت خود را بر اساس استعداد‌های درونی و سلیقه‌های خودشان انتخاب کنند، در دستور کار ما قرار دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش تاکید کرد: معتقدیم اوقات فراغت اهمیت و جایگاهش از برنامه‌های درسی اگر بیشتر نباشد کمتر نیست، اکثر دانش‌آموزان آن چیزی را که آینده شغلی و سلامت اجتماعی‌شان را تامین می‌کند اوقات فراغت است. اوقات فراغت است که سلامت اجتماعی دانش‌آموز را تضمین می‌کند. مهارت‌های ارتباطی حرفه شغلی و ارزش افزوده‌ای که برای توان‌مندی‌های خودش ایجاد می‌شود.

کاظمی خاطر نشان کرد: ما نیاز به دو اقدام داریم، اول طراحی برنامه اوقات فراعت و دوم فرهنگ‌سازی و متوجه کردن اولیا داشن‌آموزان به اهمیت اوقات‌فراغت. ما با مطلوب‌های خودمان با برنامه‌های اوقات‌فراغت فاصله بسیار زیادی داریم و به دنبال تدوین این برنامه هستیم تا بتوانیم کارهای بیشتری را انجام دهیم.

وی تصریح کرد: نگاه دولت و ریاست جمهور هم به فضای تعلیم و تربیت همین است که توجه ویژه‌ای به مهارت آموزی داشته‌باشیم. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کشور ما مهارت‌ و حرفه‌آموزی است. امیدورام بتوانیم با همت همکارانمان بنیان‌گذار این برنامه جامع باشیم و با توجه به تمام محدودیت‌ها با کمک اولیا این امکان را فراهم کنیم و استعدادهای دانش‌آموزان را در اوقات فراغت شکوفا کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: