• شنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 984-3785-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

فرماندار مشهد:

قبل از همکاری به همدلی نیازمندم

فرماندار مشهد گفت: من قبل از نیاز به همکاری، نیاز به همدلی دارم. اگر همدلی باشد، همکاری ایجاد خواهد شد اما همکاری بدون‌ همدلی محقق نمی‌شود.
 
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، محمدرضا هاشمی در مراسم تکریم و معارفه فرماندار مشهد در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، اظهار کرد: به معاون سیاسی وزارت کشور عرض کردم که اجازه دهید بخشدار منطقه‌ای در خراسان شمالی، رضوی و جنوبی شوم اما توفیق نوکری به مادرم را داشته باشم.
 
وی افزود: پیشنهادات خاصی به من شد اما به دو جهت استان خراسان رضوی را انتخاب کردم، یکی برای پرستاری و سرپرستی مادرم و دیگری برای نوکری به زائران و مجاوران در جوار علی ابن موسی الرضا(ع). قم سالانه بیش از ۳۰ میلیون زائر دارد که ۲۷ میلیون داخلی و ۳ میلیون خارجی است.
 
هاشمی با بیان اینکه هر وزارتخانه و مجموعه‌ای وظیفه خاص خود را دارد و سه وظیفه اصلی بر دوش وزارت کشور است، عنوان کرد: اولین وظیفه امنیت یا احساس امنیت پایدار است. اگر ما به دنبال رونق تولید، ایجاد کسب و کار و اشتغال هستیم، اولویت آن بحث امنیت و متولی‌اش شورای تامین با محوریت مجموعه فرمانداری است. ما امروز امنیت خوبی داریم و با وجود اینکه با ۱۷ کشور دنیا هم مرز هستیم و بسیاری از کشورها در ناامنی به سر می‌برند اما نظام جمهوری اسلامی از امنیت پایداری برخوردار بوده که مدیون خون شهدا، حمایت‌ها و رهنمودهای رهبری، وفاق و همدلی در مجموعه دولت و پشتیبانی ارزشمند مردم است.
 
فرماندار مشهد ادامه داد: دومین وظیفه ذاتی وزارت کشور بحث انتخابات است. نظام جمهوری اسلامی دستاوردهای ارزشمندی دارد که یکی از آن‌ها مشارکت سیاسی و نقش مردم در سرنوشت سیاسی خود یعنی انتخابات است. انتخابات ناموس سیاسی وزارت کشور بوده و مشارکت حداکثری، انتخابات سالم، امنیت و رعایت قانون وظیفه ما است. من در طول مدت دوران مدیریت خود متولی مستقیم برگزاری بیش از ۱۵ انتخابات بودم و همه این انتخابات‌ها در صحت و سلامت انجام شد.
 
وی اضافه کرد: وظیفه سوم مسائل اجتماعی است. با دستور مقام معظم رهبری، رئیس‌جمهور و پیگیری وزیر کشور توجه به مسائل آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار دارد. مشهد دومین شهرستان از نظر وسعت و جمعیت و اولین شهرستان مذهبی است، به همین تناسب بحث حاشیه‌نشینی، اعتیاد و طلاق توجه ویژه‌ای می‌طلبد، زیرا ۳۰ درصد جمعیت مشهد در حاشیه شهر هستند و باید توجه ویژه‌ای به مسائل آسیب‌های اجتماعی و کاعش آن داشته باشیم.
 
هاشمی خاطرنشان کرد: من قبل از نیاز به همکاری، نیاز به همدلی دارم. اگر همدلی باشد، همکاری ایجاد خواهد شد اما همکاری بدون‌ همدلی محقق نمی‌شود. یکی از دغدغه‌های مسئولان و به ویژه مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور توجه به مسائل اجتماعی است.
 
فرماندار مشهد با اشاره به اینکه افزایش سطح رفاه و آسایش زائران و مجاوران کار دیگر ما است، تصریح کرد: مدت ماندگاری مسافران و زائران دو روز است که باید آن را افزایش دهیم. زمینه افزایش مدت ماندگاری، امنیت زائر، رفاه و آسایش است که باید دقت کنیم. برنامه‌ریزی دقیق جهت بهره‌مندی از ظرفیت گردشگری و مذهبی نیز ضرورت دارد. اقتصاد شهرستان و شعر مشهد متکی به گردشگری مذهبی است که باید از این فرصت برای رونق اقتصادی استفاده کنیم.
 
وی بیان کرد: حفظ وضعیت موجود، افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی و دقت در حوزه کارگری باید اولویت کار باشد اما در بحث اقتصادی متکی به بحث گردشگری نیز هستیم. اگر معیشت مردم و مسائل اقتصادی را مدیریت کنیم، نشاط اجتماعی ایجاد خواهد شد که اعتماد مردم را نیز افزایش می‌دهد. بالاتربن سرمایه نظام جمهوری اسلامی ایران اعتماد مردم بوده و دشمن به دنبال کاهش اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی و به دنبال این است که بین مسئولان و مردم شکاف ایجاد کند. ما باید این وحدت، انسجام و صمیمیت را حفط کنیم و در جهت جذب گردشگری مذهبی گام برداریم.
 
هاشمی گفت: همه به توجه به حقوق شهروندی اعتقاد داریم. امروز شان و منزلت خودم را نوکری برای مردم می‌دانم و بسیار خوب است که برای مجاروان و زائران باشد. رضایت و تکریم ارباب رجوع اولویت کار ما است. یکی از افتخارات دولت، بحث سند حقوق شهروندی بوده که باید اولویت قرار دهیم. توجه به رونق تولید و حمایت از واحدهای تولیدی را نیز در برنامه داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: