• چهارشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 984-5885-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

رزم‌حسینی مطرح کرد؛

آمادگی برای تاسیس شرکت مشترک ایرانی-عراقی با هدف ساماندهی گردشگری زیارت

استاندار خراسان رضوی گفت:این آمادگی وجود دارد که در راستای ساماندهی گردشگر زیارت و تسهیل خدمت‌رسانی به زائران در شهرهای زیارتی، یک شرکت مشترک ایرانی-عراقی تاسیس شود.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در دیدار با محمد بدر ناصر، معاون امنیتی و نظامی وزیر کشور عراق که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: برای خدمت‌رسانی بهتر به زائران ایرانی و عراقی در شهرهای زیارتی دو کشور، باید برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام شود.

وی افزود: این آمادگی وجود دارد که در راستای ساماندهی گردشگر زیارت و تسهیل خدمت‌رسانی به زائران در شهرهای زیارتی، یک شرکت مشترک ایرانی-عراقی تاسیس شود.

استاندار خراسان رضوی ضمن تقدیر از میزبانی شایسته مردم عراق از زائران ایرانی در ایام اربعین حسینی، گفت: اربعین سال گذشته در فرآیند خروج تجهیزات موکب‌ها مشکلاتی وجود داشت که درخواست داریم این فرآیند در سال جاری تسهیل شود.

رزم‌حسینی بیان کرد: برای تسهیل جابه‌جایی زائران اربعین حسینی در مسیر مرز مهران تا نجف اشرف نیز باید برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام شود.

در ادامه محمد بدر ناصر، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور عراق با ابراز خرسندی از سفر به مشهد مقدس و زیارت بارگاه منور امام رضا(ع)، عنوان کرد: برای رفع مشکلات موجود در فرآیند ورود تجهیزات موکب‌های خدمت‌رسان به زائران اربعین حسینی و تسهیل حمل و نقل زائران اربعین در مسیر مرز مهران تا نجف اشرف برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

وی ادامه داد: برای رفع مشکلات موجود در مسیر خدمت‌رسانی شایسته به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در ایام اربعین آماده دریافت هرگونه پیشنهاد و نقدی هستیم.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور عراق خاطرنشان کرد: ما خواستار تسهیل فرآیند ورود و خروج زائران عراقی در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: