• شنبه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 984-6585-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

قاضی زاده هاشمی:

انگلیس رفتارش را اصلاح نکند، همانند خودش رفتار خواهیم کرد

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: اگر انگلیسی‌ها رفتارشان را اصلاح نکنند، قطعا همانند خودشان با آن‌ها رفتار خواهیم کرد، نفتکش‌های انگلیسی جرأت ورود به تنگه هرمز را ندارند.
 
یه گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از خانه ملت، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، در خصوص برخورد انگلیسی‌ها با خدمه نفتکش گریس ۱ و توقیف این کشتی در تنگه جبل الطارق، اظهار کرد: متاسفانه انگلیسی‌ها در موضوع مذکور پیرو سیاست‌های آمریکایی‌ها هستند و این موضوع بسیار مشهود است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منافع بریتانیا و واشنگتن مشترک است، عنوان کرد: مشاهده می‌شود که جوزپ بورل، وزیر خارجه اسپانیا در واکنش به توقیف این کشتی به طور شفاف گفته بود که نفتکش ایرانی در خارج از قلمرو دریایی جبل الطارق و به درخواست آمریکا توقیف شده است.

وی ادامه داد: امروزه می‌توان مشاهده کرد که نفتکش‌های انگلیسی جرأت ورود به تنگه هرمز را ندارند و به واقع خودشان نیز از عواقب کاری که کرده‌اند، آگاه هستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص واکنش متقابل، گفت: ابتدا باید این موضوع به صورت دیپلماتیک و طرح شکایت در مجامع بین المللی پیگیری شود تا بهانه‌ها از بین برود. 

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورمان در منطقه سوق الجیشی قرار گرفته و کشوری وجود ندارد که به ایران اسلامی نیاز نداشته باشد، تصریح کرد: در ادامه اگر انگلیسی‌ها رفتارشان را اصلاح نکنند، حتما و قطعا همانند خودشان با آن‌ها رفتار خواهیم کرد.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: باید یادآور شد که کشتی‌های تجاری آن‌ها در منطقه رفت و آمد دارند و کالاهای انگلیسی از کشورمان ترانزیت می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: