• دوشنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 984-7185-5
  • خبرنگار : 15306
  • منبع خبر : ----

جانشین سازمان بسیج مستضعفین:

بسیج باید پیشران تولیدات دانشی در فضای مجازی باشد

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز بسیج باید پیشران تولیدات دانشی روز در تمام عرصه‌ها مخصوصا بزرگترین عرصه فعالیت ما که فضای مجازی است باشد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سردار سرتیپ پاسدار سپهر در هشتمین گردهمایی مدیران مراکز فضای مجازی سپاه‌های استانی سراسر کشور در محل سالن اجتماعات هتل نخل اظهار کرد: مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی می‌فرمایند، فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و عرصه فرهنگی، عرصه جهاد است. اگر از این فضا غافل شویم و نیروهای مومن انقلابی میدان را خالی کنند، مطمئنا ضربه خواهیم خورد. هرکس به اندازه توان خود باید در این میدان حضور داشته باشد. 

 وی افزود: عملیات روانی از بدو خلقت انسان توسط دشمنان انسانیت، فعال بوده و قرآن آیات عجیبی در رابطه با عملیات روانی دشمن با تمدن‌های دینی دارد. یکی از مولفه‌های اصلی سبک زندگی انسان‌ها، تعامل و نحوه ارتباط با یکدیگر و جامعه است. با ظهور اینترنت، فضای مجازی و فناوری نوین بسیاری از مفاهیم سبک زندگی با کسانی که قدرت اینترنت و فضای مجازی و عملیات روانی دارند، تغییر کرد. امروز جریان غربی و استکباری بیشترین اقتدار را در فضای مجازی به واسطه ثروت، قدرت، علم، دانش و تجهیزات در اختیار دارد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: این شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای در دنیا در حال شکل‌دادن ساختارهای ذهنی و فیزیکی جامعه هستند و به دنبال خلق ساختار نو و مدرن که اهدافشان را تامین می‌کند، هستند. شاید قوی‌ترین بخش علمی و پژوهشی ما در زمینه فضای مجازی باشد و تا چهار سال آینده تمام تجهیزات موجود در فضای مجازی، اینترنت و فناوری نوین کهنه و به کنار گذاشته می‌شود.

سردار سرتیپ پاسدار سپهر خاطرنشان کرد:  براساس پژوهش در هفت کلان شهر ایران، تبلیغات رسانه‌ای، شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت، عامل 80 درصد تغییر سبک زندگی و غربی شدن زندگی مردم است. البته فضای مجازی ابعاد مثبتی نیز دارد. بعضی‌ها این فناوری، وضعیت کنونی، اقتدار علمی، اجرایی و سیاستی قدرت‌های بزرگ را تهدید می‌دانند اما این موضوع بزرگترین فرصت برای جهان اسلام و تمدن سازی است.

 وی عنوان کرد: قدرت، سرعت و تغییرات در دهه‌های آینده بویژه دهه پیش‌رو یک چالش و فرصت بزرگ برای افراد، دولت، جوامع، جریان‌های فکری، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در دنیا ایجاد می‌کند و شاید مهمترین مساله در این زمینه امنیت باشد که در صورت نبود آن کارکردهای فناوری آسیب‌های بزرگ  را ایجاد خواهد کرد. طبیعتا تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران در دهه آینده منطبق بر قدرت فائق سایبری و فضای مجازی امکان ظهور، بروز، تولید و اقتدار خواهند داشت. 

وی ادامه داد: یک دهه روسای جمهوری‌خواه و دموکرات‌، جنگ را گزینه‌ای بر روی میز می‌دانند و یک حرکت فیزیکال انجام می‌شود و پشت سر آن رهبری با تمام قدرت می‌فرمایند که جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد و این حرف تیتر تمام رسانه‌ها و حرف جدیدی می‌شود که پر از یک دنیا معنا و مفاهیم راهبردی در ذهن نخبگان دنیا می‌شود. 

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز هر کس اراده خود را برای عملیات روانی در جهان به مخاطبین خود تحمیل کند، پیروز است نه ناو، هواپیما جنگی و سلاح اتمی. امروز کسی که اراده می‌کند هواپیما دشمن را مورد هدف قرار می‌دهد، از سه کشور موشک خود را عبور می‌دهد تا مرکز تروریست‌ها ر ا مورد هدف قرار دهد و در خلیج فارس بارها سربازان انگلیسی را اسیر می‌کند. 

سردار سرتیپ پاسدار سپهر  بیان کرد: ما با ظرفیت سازی و مدیریت هوشمندانه در کشور به خصوص بسیج تکالیف بزرگی داریم. از فرمایشات آقا به شورای عالی فضای مجازی، هفت مورد آن مربوط به بسیج است که شامل ارتقا قدرت سایبری تاثیر گذار، اهتمام ملی و مردمی همه جانبه  و سرمایه‌گذاری جدی در همه حوزه‌های ایجاد و توزیع انواع فناوری‌های روز است. امروز بسیج باید پیشران تولیدات دانشی روز در تمام عرصه‌ها مخصوصا بزرگترین عرصه فعالیت ما که فضای مجازی است باشد. 

وی افزود: همچنین ترویج هنجارها، ارزش‌ها و سبک زندگی اسلامی از فرامین و انتظارات مقام معظم رهبری برای تحقق تمدن نوین اسلامی و دولت اسلامی برای تولید، ترویج، توسعه، نگهداشت و ارتقا دائمی است. ممانعت از رخنه‌ها و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی و احراز جایگاه و سهم مناسب در اقتصاد دانش بنیان در فضای مجازی در چارچوب‌های اقتصاد کشور از دیگر ماموریت‌های بسیج است. در حال حاضر در کشور استارت‌آپ‌هایی که موجب تولید ثروت و کسب و کار می‌شود مورد توجه است زیرا ما در بسیج به دنبال افزایش محبوبیت و خدمت‌گذاری هستیم و این خدمت‌گذاری باید سبب لذت مردم شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: